Stoneshard – úvodka

Stoneshard – survival update, již brzy

1. 2. 2022
Zdroj náhledu: Ink Stains Games

Vývojáři z Ink Stains Games se stále snaží jejich ambiciózní projekt zdokonalovat a snad i dostat do finální fáze. Hra Stoneshard, o které jsme vás již informovali, od svého zpřístupnění v předběžném přístupu urazila velkou cestu. Hra vás zavede do alternativního středověku a všech jeho úskalí v roli žoldáka, který se snaží přežít v tomto nebezpečném světě, kde smrt číhá na každém kroku.

Nicméně co se týče uživatelských hodnocení a náklonnosti komunity, je hra jako na houpačce. Hráčům zejména vadí velmi dlouhé prodlevy mezi jednotlivými updaty hry. Z pomyslného výslunní, který hra zažila krátce po uvedení do předběžného přístupu její hvězda pomalu, ale jistě klesá.

Prvky přežití ve Stoneshard – brzy

Patrně v návaznosti na zhoršující se stav hráčské komunity přišli vývojáři s prohlášením o novince, jež má být implementována do hry v mezi patchi. Jedná se o survival, který nabídne i několik skillů.

stoneshard survival

„V posledních měsících jsme obdrželi mnoho zpětné vazby a oprávněné kritiky na drasticky prodloužené cestovní časy a velké vzdálenosti mezi body zájmu.

Rádi bychom vás ujistili, že současná verze globální mapy není zdaleka konečná. Kromě zjevných úprav vzdáleností mezi lokacemi, ke kterým dojde v příští velké aktualizaci spolu s vymazáním uložených pozic, plánujeme také implementovat řadu systémů a mechanik zaměřených na to, aby průzkum otevřeného světa nebyl tak zdlouhavý a únavný. Jedním z těchto doplňků je strom přežití, který bude do hry brzy zaveden.

Hlavním účelem tohoto stromu schopností je pomoci vaší postavě přečkat útrapy žoldáckého života a dát jí větší šanci přežít v divočině bez pořádné zásoby. Stojí za zmínku, že v průběhu vývoje byly stromy schopností Přežití a Lékařství sloučeny dohromady, což nám umožnilo odstranit zbytečný fluff a plně se zaměřit na synergii mezi některými jejich schopnostmi.“ - Ink Stains Games

Zdroj: Ink Stains Games

Dle informací, se nový strom survival schopností bude skládat ze šesti aktivních a pěti pasivních schopností. Dovednosti pro přežití se získávají obvyklým způsobem - nejprve je musíte odemknout nalezením odpovídajícího pojednání nebo vylepšením příslušných atributů a poté si za body schopností zakoupit, co potřebujete. Mezi skilly bude například rozdělání ohně, stahování z kůže apod.

Je zde tu však jedna výjimka z tohoto zavedené cyklu: první úroveň schopnosti přežití je ve výchozím nastavení odemčena pro každou postavu. Navíc mají dovednosti Přežití mnohem nižší požadavky na atributy než jiné stromy schopností, k odemčení druhé úrovně stačí investovat 3 body stavu do příslušných atributů a třetí úroveň se zpřístupní hned po utracení 5 bodů stavu.

Kdy se však tento survival update dostane do hry je nejasné. Vývojáři říkají, že to bude „brzy“. Nezbývá, tedy nic jiného než čekat, co nabídne budoucnost.

Vice podrobností naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.