Stoneshard – velká aktualizace je za dveřmi

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Ink Stains Games

Stoneshard se řadí mezi zajímavé a ambiciózní projekty herního světa. Jedná se o povedenou kombinaci roguelike RPG, tahových soubojů a survival prvků v otevřeném světě. Hra je elegantně zasazena do alternativního středověku a vytváří bujnou atmosféru a osobité kouzlo. Titul je zatím stále ve fázi předběžného přístupu a provází jej karamboly v podobě střídavého hodnocení na platformě Steam z řad uživatelů.

Nejedná se však přímo o kvalitu hry jako takové, ale o tempo, kterým vývojáři hru aktualizují, a tedy i dlouhou dobu předběžného přístupu. Nyní přišla řada na dlouho očekávanou velkou aktualizaci s názvem „Forgotten Lore“, která bude vydána již 5. srpna.

Vývojáři již před časem slíbili nového bosse, ten přichází právě s touto aktualizací, a podobně jako u „Ancient Troll Hunt“ lze tento úkol získat po dosažení vysoké úrovně v lokaci „pochybné pověsti“. Nový úkol „Gwynnel’s Answers“ prozatím uzavírá hlavní příběh a pošle vás na průzkum otevřeného světa. Nicméně nejde o finální zakončení hry, to si vývojáři nechávají, až implementují ještě dodatečné mechaniky a systémy.

Aktualizace přidává také novou školu kouzel, elektromantii, která vám umožní ovládat nebezpečná a nepředvídatelná blesková kouzla.

Stoneshard fatigue

Zdroj: Ink Stains Games

Nově se v Stoneshard unavíte

Únava je jednou z mála zbývajících mechanik přežití, které vývojáři plánují implementovat. Má řadu důležitých herních funkcí:

  • Vytváří další vrstvu plánování a řízení postavy.
  • Znatelně zvyšuje význam spánku (nyní se používá pouze pro ukládání hry). Zároveň zvyšuje hodnotu některých spotřebních předmětů, jako jsou stimulanty a znamenitá jídla.

Únava funguje podobně jako ostatní mechaniky zdraví: může se pohybovat od 0 do 100 % a vzniká při většině vaší činnosti. Zároveň je míra nárůstu únavy spojena s několika dalšími statistikami. Především je to odolnost proti únavě, která může být záporná i kladná. Za druhé hraje velkou roli také maximální energie, čím je vyšší, tím déle bude trvat, než se postava unaví.

Když únava vaší postavy dosáhne 25 %, 50 % a 75 %, bude mít stále silnější debuffy k šanci na klopýtnutí, obnově energie a době trvání cooldownů. Kromě toho všeho Únava také postupně snižuje práh maximální energie.

Aktualizace toho přidává a mění opravdu mnoho a proto přikládáme podrobný seznam, který naleznete zde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn