Stranded Alien Dawn – logiáš

Stranded: Alien Dawn se nám představil v nové ukázce

27. 8. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Společnost Haemimont Games je známá především díky své práci na sérii Tropico, která se odehrává na fiktivním ostrově v Karibiku. Tým se nyní připravuje na vydání své nejnovější hry Stranded: Alien Dawn, jejíž první detaily byly odhaleny na letošním Gamescomu.

Zdroj: Haemimont Games

Stranded: Alien Dawn je vesmírná sci-fi hra, která sleduje skupinu astronautů uvízlých na planetární základně. Hráčům dochází zásoby a jejich úkolem je pohybovat se po planetě, sbírat zdroje a pěstovat zásoby potravin, aby přežili. S postupujícím dějem se vyvíjí i technologie, které jsou skupině k dispozici.

Na rozdíl od hry Surviving Mars, ve které mají hráči za úkol kolonizovat rudou planetu, ve hře Stranded začínají s naprostým minimem. Na začátku budou k dispozici základní farmy a materiály, ale postupem času se odemkne high-tech obrana, která hráčům umožní odrážet útoky mimozemšťanů a léčit závažné nemoci. Jelikož se Stranded zaměřuje na přežití, každý čin a rozhodnutí ovlivní příběh a výsledek hry.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.