Street Fighter 6 – máme ji konečně tady

Street Fighter 6: nahá Chun Li na turnaji

4. 8. 2023
 

Nejlepší evropští hráči se zúčastnili nedávné akce Corner2Corner Street Fighter 6, kterou jste mohli sledovat online. Na tom by pochopitelně nebylo nic neobvyklého, dokud nedošlo k zápasu mezi dvěma ženskými superhvězdami, Chun Li a Kimberley. Čím byl tento souboj tak jedinečný? Především skutečností, že asijská kráska Chun Li se v soutěži objevila zcela nahá. Mod, který umožnil celému světu zhlédnout holé hýždě této krásky, byl nahrán na počítači organizátora turnaje, jehož bylo využito při zápase a přenosu, což naznačuje, že za tuto absurditu nemůže žádný z účastníků: ti se museli s pozdějšími následky smířit.

Přenos je po několika poněkud přehnaných intermezzech s jasnou radostí přerušen… což mi přijde jako škoda (sledování videa je na vlastní nebezpečí). Tento „tragický“ zápas můžeme vidět díky uživateli na Xku (dříve Twitter) s uživatelským jménem Nicholas De Orio. Vtipné na celé situaci je, že Nicholasův příspěvek rychle získal početnou sledovanost: jeho post má přes sedm tisíc sdílení, osmapadesát tisíc lajků a dvanáct tisíc uložení.

Bohužel tato okolnost ne každého okouzlila. Někteří lidé ji veřejně začali kritizoval, což vyvolalo vášnivou debatu. Na webu r/livestreamfails se uživatel Kieran1996cfc zeptal: „Jak moc musíš být nadržený, abys do hry nahrál nahé modifikace?“ Ve skutečnosti jsou díky těmto úpravám hry jako Street Fighter 6, Skyrim nebo Mount and Blade: Bannerlord o něco zábavnější, ale to je na jinou diskuzi.

Organizátor Corner2Corner se později na sociálních sítích za událost omluvil a uvedl, že šlo o chybu, při níž byl na několik sekund omylem zapnut grafický mod: „Je nám opravdu líto, že k tomu došlo; mod byl vypnut a v budoucnu se nic podobného nestane. Prosíme o pochopení úžasné komunity, ve které všichni žijeme.“ Dále zdůrazňuje, že to udělal moderátor, nikoliv hráč.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.