Tame IT! – logiáš

Tame IT! – havárie do ráje?

7. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Tame IT! je erotická point-and-click hra o přežití od nezávislého studia Manka Games. Zažijte dobrodružství plné nebezpečí i krásných žen a pokuste se opustit ponurý ostrov. Účelem této recenze je odpovědět na otázku, zda se jedná o kvalitní dílo, či nikoliv.

Klasické příběhové klišé

Vystupujete v roli mladého muže jménem Lee, což pro příběh ve skutečnosti není důležité. Stručně řečeno, celý děj se odehraje během několika minut v letadle, při jehož havárii se zřítíte i s pilotkou. Až na to, že ta při vaší smůle skončí na druhé straně ostrova. Naštěstí pro vás, než se vybouráte, ukážete Tonyi, že vaše hůlka v kalhotách funguje lépe než kouzelná hůlka samotného Harryho Pottera.

Nejedná se o klasickou porno hru

Přestože si během prvních několika minut sexuálně užijete, hlavní náplní této hry není sex. Jistě, je to erotický titul, nicméně z větší části se zaměřuje na prvky přežití, které nemusí být každému po chuti. Veškeré dny, které budete na ostrově trávit, musíte ohlídat, aby protagonista měl dostatek jídla, vody a především zdraví. Problémem je, že všechny vaše akce jsou omezeny tahovým limitem. Přesněji řečeno, máte pouze určitý počet tahů za den, kterými můžete například sbírat plodiny, vytvářet důležité předměty atd., přičemž jedinou výhodou je, že se do těchto omezení nezapočítává pohyb po ostrově.

Musím přiznat, že tato mechanika mi dělala velké problémy, protože svým způsobem musíte taktizovat, co v dané situaci udělat. Jak zjistíte po pár minutách hraní, ukazatele zdraví, hladu a vody se vyčerpávají strašně rychle a denní limity s tím vším moc nenadělají. Proto můžete na začátku zemřít a nebudete ani vědět proč. Samozřejmě se nejedná o mechaniku, která by snižovala kvalitu hry Tame It!, jen pokud nemáte rádi počítačové hry, při nichž se musíte starat o potřeby své postavy, nebude tato hra pro vás.

Uložit, načíst, uložit a zase načíst

Nutnost starat se o potřeby své postavy může vést k malé frustraci. Například k tomu, abyste získali zpět své zdraví, totiž potřebujete sehnat určité byliny, jejichž výskyt nastane po určitém dni. Můžete tedy klikat jako šílení a hledat záchranu, ale ta nepřijde, dokud nepřekročíte například desátý den. Proto doporučuji, abyste si veškerý postup ukládali, protože zpětně to může být opravdu užitečné.

Hrát, či být jen divák?

Tame IT! nabízí několik miniher, ať už jde o jednoduchou sexuální hru nebo loveckou akci. Jenže pokud jde přímo o erotiku, můžete tyto dodatečné hry vynechat a stát se pouhým divákem, což osobně považuji za prospěšnější. Pokud se rozhodnete zúčastnit, budete muset klikat na části ženského těla, abyste naplnili ukazatel vzrušení. Jak už je vám jistě jasné, čím více se bude vyplňovat, tím více se bude měnit děj, jenž se vám bude odvíjet před očima.Na druhou stranu má sledování samotného aktu i své nevýhody. Tame IT! není graficky špatně zpracovaný a slečny, které zde potkáte, jsou docela roztomilé – ano, naleznete zde například kočičí dívku. Dotyčnou dámičku však příliš neuvidíte, protože vám ve výhledu bude bránit ruka, jež má simulovat dotykové pohyby vaší postavy. Proto například místo pěkného pohledu na odhalená ňadra uvidíte ruku postavy, jak po nich přejíždí a zakrývá je. Tím se veškeré „vzrušení“ vytrácí.

Jak ale pravím, tento titul není primárně zaměřen na dospělácké hrátky. Nepočítejte tedy s tím, že jakmile si najdete nějakou z dívek, skočí vám ihned do postele. Nejprve si musíte získat jejich náklonnost a porozumět jim, protože nebudou mluvit vaším jazykem. To je i vzhledem k tomu, že jak jsem se zmínil, je tu neko slečna a mořská panna.

Emoji!

Ne, opravdu nemluvím o té příšerné písničce od nejmenovaného umělce. Chcete-li hrou Tame IT! projít správně, musíte ji hrát v základní konfiguraci, tj. s použitím emoji. Samozřejmě si můžete zvolit angličtinu nebo cokoliv jiného, ale pokud chcete hrát správně, měli byste to zvládnout přes tyto emotikony, za což je na Steamu také odměna.

Tame IT! je malá oddechovka, kterou zvládnete za 5–6 hodin. Příběh vás neohromí, ale současně neurazí. Komiksové zpracování dodává titulu vlastní kouzlo a velkým plusem jsou i některé minihry, jež obohacují hratelnost. Jediným faktorem, který by vás mohl odradit, je péče o potřeby vaší postavy a omezení vašich tahů.

Klady
 • komiksové zpracování
 • neko holka
 • vyjadřování přes emoji
 • minihry
Zápory
 • dlaň zakrývající při sledování aktu
Platforma PC
 • Datum vydání 18.03.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.