Teamfight Tactics fight tučňák

TeamFight Tactics: Set 5 „Reckoning“ – krátký přehled

6. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Minulý týden Riot společně s novou sezónou do TeamFight Tactics vypustil nový set hrdinů s názvem „Reckoning“ (Zúčtování), který nahradil set 4.5 „Fates“ (Osudy). Reckoning přineslo nejen několik nových mechanik do hry, ale také drobná vylepšení.

Obecně se dá říct, že zatímco byl minulý set v duchu výběru vyvolených hrdinů, tento set je zaměřený především na boj jedné frakce proti druhé.

Vylepšení

  • Nově se v obchodě ve hře lehce zvýrazní hrdina, kterého již vlastníte. Bude tak jednodušší sledovat, koho nepropásnout.
  • Ikonky předmětů dostaly nový vzhled.
  • Nově je ve hře „Armory“. Objevuje se místo obchodu s hrdiny, tedy začátkem kola. V Armory máte na výběr z několika předmětů (vždy ale dostanete jen jeden).
  • Ve hře přibyla možnost vedle Normal a Ranked módu zvolit mód Hyper Roll. Jedná se o zrychlený mód, ve kterém nemusíte řešit ekonomiku, kupování zkušeností a podobně. Jen stavíte tým a snažíte se přežít co nejdéle.
  • Bylo upraveno (vylepšeno) několik dalších mechanik, jakými je třeba pohyb hrdinů po bojišti, či přepracováno několik předmětů. Také byl „Spell Power“ přejmenován na „Ability Power“. A pozor, předměty Trap Claw, Sunfire Cape, Frozen Heart a Guardian Angel jsou nyní UNIQUE (jejich efekty se na hrdinu vztahují pouze jednou).
  • Ve velkém se měnila čísla – snižovaly se staty mnoha předmětů, zvyšovala se pravděpodobnost a počet hrdinů v pozdějších fázích hry a podobně.

Shadow Items

Ve hře je nyní nabídka „Shadow“ předmětů. Jsou to předměty, které kromě pozitivního efektu mají v kombinaci s dalšími předměty také některé trochu méně pozitivní, až negativní dopady. Může se tak stát, že si zkombinovaným předmětem ubíráte životy hrdiny, zpomalujete útoky nejen nepřátel, ale zároveň i spojenců a podobně. Na oplátku jsou vždy bonusy z pozitivních efektů o něco silnější než normálně. Nabízí se tedy celá řada různých kombinací rozložení týmu, skladby předmětů a stylu boje. Je jen na vás, zda budete Shadow Items využívat, nebo ne.

TeamFight Tactics Reckoning

Asi největší novinkou jsou samozřejmě nové „origin“ (trait) a „class“ (původ a třída). Nebudu vypisovat veškeré názvy a popisky a místo toho vám nabídnu hezké grafické zpracování od samotného Riotu.

Teamfight Tactics cheat sheet

Zdroj: Riot

V plném rozlišení česky.
V plném rozlišení anglicky.

Jak můžete vidět, původy hrdinů (origin/trait) jsou teď vesměs složené z protikladů, viz Dračí (Draconic) a Drakobijec (Dragonslayer), Nositel úsvitu (Dawnbringer) a Nositel noci (Nightbringer). Riot se tímto setem snažil vzbudit trochu více kreativity pro různé buildy a myslím, že se mu to podařilo. Věřím, že se máme ještě na co těšit.

Zajímavou kapitolou je potom hrdina Teemo, a to především kvůli své třídě – Krutý (Cruel). Teemo se totiž nekupuje za peníze, nýbrž za vaše životy. Je to tedy doslova obchod podepsaný krví.


Článek pro Gaming Professors napsala Nela Bojdová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.