Teamfight Tactics fight tučňák

Teamfight Tactics bude mít vlastního klienta?

24. 4. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Od spuštění Teamfight Tactics (TFT) uplynula už nějaká doba a ten, kdo již měl s Auto Chess (jinak také Chess battler) žánrem od Riotu co dočinění, ví, že od samého začátku se hra spouští přes stávajícího League of Legends (LoL) klienta. Než jako samostatná hra vystupuje TFT spíše jako mód hry League of Legends. To by se ale časem mohlo změnit. Nedávno se o tom zmínil product owner Winston Baker v rozhovoru pro PCGamer.

Z rozhovoru s W. Bakerem

Volně přeložená citace:

„Hodně záleží na tom, abychom co nejlépe posloužili hráčům. Tak o tom obecně přemýšlíme. Když jsme chtěli spustit TFT, nejlepším řešením bylo použít stávajícího klienta pro hru League of Legends, jelikož nám to dávalo několik výhod. Myslím si, že hra roste a rozvíjí si vlastní identitu, jo, rozhodně se rozhlížíme dál, třeba si najdeme vlastní místo. Potřebujeme pro (hru) najít domov. Opravdu to závisí především na tom, kolik do toho investujeme, a to se celé odvíjí od toho, kolik bude nadále hráčů.“

Teamfight Tactics fight

Jednou z výhod sdílení stejného klienta měl být fakt, že hráči hrávající obě hry mohou jednoduše přeskočit z jedné do druhé pouze přepnutím herního módu. To se ale podle slov Bakera děje jen velmi zřídka.

Volně přeložená citace:

„Hráčů hrajících pouze TFT máme mnohem více, než jsme původně předpokládali. Rozhodně jsou i hráči, kteří hrají občas LoL a jindy TFT, nicméně to rozhodně není, jako když to porovnáme s ostatními režimy - Summoner’s Rift a All Random All Mid (ARAM). Teamfight Tactics je prostě odlišná hra.“

Výhledově

Baker sice neuvedl nic konkrétního, rozhodně lze ale říci, že se nad klientem pro TFT uvažuje. Dalo by se očekávat, že dříve či později se opravdu dočkáme vlastního klienta nezávislého na League of Legends. Přeci jen, Teamfight Tactics je hra, která nedávno dosáhla 10 miliónů aktivně hrajících. Přijde vám to hodně? Co teprve fakt, že dle Riotu aktuální set „Fates“ hráli hráči po neuvěřitelné 2,5 miliardy hodin a hra celkem od roku 2019 přilákala dohromady 80 miliónů hráčů.

To už si svého klienta snad zaslouží.

Zdroj: PCGamer.com


Článek pro Gaming Professors napsala Nela Bojdová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.