The Cycle Frontier - Cover

The Cycle: Frontier nás nechá čelit nástrahám už začátkem června

1. 6. 2022
Zdroj náhledu: YAGER

Již dlouho připravovaná a v uzavřené betě testovaná multiplayerová akce The Cycle: Frontier od studia Yager, které se před deseti lety proslavilo kultovní válečnou akcí Spec Ops: The Line, má konečně stanovené datum vydání. Na honbu za exotickými surovinami a poklady na nebezpečné planetě Fortuna III se hráči budou moci vydat již 8. června.

The Cycle: Frontier již dlouho poutá pozornost i přesto, že jej lze v mnoha aspektech přirovnat k jiným titulům a mezi jeho silné stránky tedy nepatří originalita. Grafická stylizace připomíná například No Man's Sky, zatímco hratelnost má blízko k Escape from Tarkov. Hráč je vysazen v nehostinném prostředí cizí planety, na níž zuří smrtící bouře. Tam čelí jednak ostatním hráčům a jednak počítačem ovládaným monstrům, přičemž jeho hlavním úkolem je různými způsoby získávat cenné předměty a materiály, s nimiž pak musí bez úhony z planety zase odletět. V případě smrti o všechen loot i vybavení přichází. Hra si tedy zakládá na vysoko položené výzvě a svazování velkého rizika s proporčně velkou odměnou. The Cycle: Frontier bude dostupný zdarma v režimu free-to-play na Steamu a Epic Storu.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.