The Day Before náhled

The Day Before zřejmě půjde hrát i bez funkčních serverů

29. 12. 2023
Zdroj náhledu: Fntastic

Naivně jsme si mysleli, že o hře The Day Before už nenapíšeme žádný další článek a zpráva o vypnutí serverů bude poslední hřebíček do rakve jedné z nejbizarnějších kauz v historii herního průmyslu. Jak se ale zdá, tato původně survival MMO hra z otevřeného světa ještě neřekla své poslední slovo. Pár fanoušků totiž aktuálně pracuje na tzv. offline režimu, který by The Day Before umožnil hrát i bez připojení k internetu, tudíž funkčních serverů. Stručně řečeno by byla hra přesměrována na místní připojení a bylo by ji tak možné hrát kompletně offline.

Otázkou samozřejmě zůstává, proč tato konkrétní modifikace do hry vzniká. Na herní scéně asi nenajdeme mnoho hráčů, kteří by o The Day Before projevili nějaký velký zájem, navíc ještě v době, kdy Valve ve velkém vrací peníze všem, kteří si titul na této platformě koupili. Například podle databáze SteamDB si hru za poslední dva dny zahrál jen jeden jediný člověk a v současnosti ještě funkční servery zejí prázdnotou. Poslední větší aktivita byla na serverech 23. prosince s 88 hráči, přitom ještě 7. prosince to bylo dokonce 38 100 aktivních hráčů. Co se nicméně týče samotné modifikace, neexistuje žádné oficiální datum vydání, a pokud se jí nakonec dočkáme, nebude zřejmě velké množství hráčů, kteří ji budou chtít nějak aktivně využívat.

Vývojářské studio Fntastic nedávno vydalo několik prohlášení, která oznamují uzavření společnosti a taktéž výše zmíněné vypnutí herních serverů. „S politováním vám musíme oznámit, že vývojářská společnost Fntastic oficiálně ukončila svůj provoz a v důsledku toho bude podpora The Day Before ukončena a servery vypnuty 22. ledna 2024,“ oznámilo studio Fntastic. V rámci kauzy se také objevilo několik překupníků, nabízejících herní klíče The Day Before i za několik tisíc korun. Kopie se pohybovaly na částkách 5 000 Kč a výše.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.