Steam Deck - náhledovka

Nejhranější hry roku 2023 podle platformy Steam

29. 12. 2023
Zdroj náhledu: Valve

S blížícím se koncem kalendářního roku je pochopitelné, že stejně jako lidé rekapitulují své úspěchy i zmary, také herní vývojáři se pustí do podobného ohlédnutí se za svými kroky. Nejsou to však pouze tvůrci a vydavatelé, kdo s námi sdílí dosažené cíle. Každoročně čekáme na vyhlášení těch nejlepších videoher na The Game Awards, a ani Metacritic, jeden z nejvíce celosvětově vyhledávaných webů s recenzemi, nezklamal se svými deseti nejhůře hodnocenými tituly

Jak víme, na platformě Steam až do 2. ledna probíhá v rámci velkého vánočního výprodeje hlasování, jež rozhodne o vítězích Steam Awards 2023. Kromě toho si společnost Valve pro všechny zvídavé fanoušky připravila jakési shrnutí s názvem Best of 2023 odhalující ty vůbec nejoblíbenější a nejprodávanější hry v posledních dvanácti měsících. V rámci tohoto seznamu jsou hry seskupeny do platinových, zlatých, stříbrných a bronzových úrovní. V platinové je dvanáct her, zlatá čítá stejný počet, ale stříbrná obsahuje dvacet šest a bronzová dokonce padesát pozic. Údaje jsou brány od 1. ledna 2023 do 15. prosince téhož roku. 

Kdo si na Steamu vedl nejlépe podle hrubých tržeb?

V platinové úrovni najdete Apex Legends, Baldur's Gate 3, Starfield, Hogwarts Legacy, Lost Ark, Cyberpunk 2077, PUBG: Battlegrounds, Destiny 2, Counter-Strike 2, Sons of the Forest, Call of Duty a Dotu 2. V těsném závěsu se ve zlaté úrovni ocitl Armored Core VI: Fires of Rubicon, Resident Evil 4 Remake, Elden Ring nebo Dead by Daylight. Dařilo se i populární novince Lethal Company, Party Animals či Projectu Zomboid se stříbrným umístěním. Bronz čítá některé velké tituly, jako například Lies od P, DREDGE, Mortal Kombat 1, Atomic Heart nebo PC port The Last of Us Part I.

Jaké jsou nejhranější hry na Steamu tohoto roku?

Pokud přeskočíme přehled nejvíce hraných novinek, kterému dominují Street Fighter 6, Starfield, Payday 3, Resident Evil 4 Remake, Star Wars Jedi: Survivor, Hogwarts Legacy a Baldur's Gate 3, pojďme se blíže podívat na výčet těch nejpopulárnějších her podle maximálního počtu současně hrajících hráčů. Asi nikoho nepřekvapí, že na nejvyšších příčkách se drží stálice, jako je Goose Goose Duck, PUBG: Battlegrounds, Counter-Strike 2, Apex Legends, Dota 2 nebo Lost Ark. Do nejvyšší úrovně se však probojovalo i Hogwarts Legacy, Baldur's Gate 3 a Starfield.

Jak si vedla vaše oblíbená hra, se můžete přesvědčit přímo zde. Přehled toho nejlepšího z roku 2023 nabízí ještě navíc nejvýdělečnější Early Access tituly, nejlepší hry pro Steam Deck, nejhranější kousky na ovladači a nejpopulárnější zážitky pro VR.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.