The Sims 4 – free-to-play

The Sims 4 si brzy zahrajete zcela zdarma

15. 9. 2022
Zdroj náhledu: EA

Společnost Electronic Arts a vývojáři ze studia Maxis početné komunitě populární série The Sims předložili oznámení, které vyvolalo značný rozruch. S více než třiceti miliony hráči po celém světě a osmi lety existence se The Sims 4 oficiálně 18. října 2022 stane free-to-play. Od tohoto kroku je samozřejmě očekáván příval nových hráčů, kteří se s těmi stávajícími postarají o větší růst a početnost komunity. Díky tomu vývojáři budou moct hru nadále vylepšovat a rozšiřovat obsah.

Zdarma bude však pouze základní hra The Sims 4, a to na všechny dostupné platformy, PC počínaje a konzolemi konče. Všechny dodatečné balíčky, kosmetické doplňky a DLC si budete muset zakoupit zvlášť. Pokud titul už vlastníte, EA přichází s menší kompenzací. Během akce od 14. září do 17. října zdarma získáte nadcházející balíček Desert Luxe Kit. Ten do hry přidává nábytek inspirovaný přírodní krajinou jihozápadní pouště a materiály, jako je kámen a dřevo. Více informací o balíčku se dozvíte zde.

Mnoho hráčů je toho názoru, že tento razantní krok EA pouze potvrzuje nedostatek nových hráčů a především zájemců o koupi rozšiřujících balíčků. Přece jen byste dohromady zaplatili přes dvacet tisíc korun, jen abyste mohli vlastnit všechna DLC do The Sims 4. Podle komunity je již dávno čas na The Sims 5, ale možná zpřístupnění čtvrtého dílu zdarma dláždí cestu pro oznámení nové hry. Tak či onak, třeba se právě toto odhalení chystá na speciálním livestreamu Behind The Sims Summit 18. října 2022. Během něj bychom se měli dozvědět budoucí plány této série. Sledovat jej můžete prostřednictvím kanálů The Sims YouTube a Twitch od 19.00 hodin.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.