The Sinking City 2 - úvod

The Sinking City 2 se vrátí v roce 2025 

7. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

The Sinking City 2 od Frogwares vás opět nechá ponořit se do jedinečné atmosféry kosmického hororu a zvrácených výjevů H. P. Lovecrafta. Titul zveřejnili během představení Xbox Partner Preview a můžeme se na něj těšit již příští rok. Zároveň bude pro hráče přístupná i kampaň na Kickstarteru.

Titul The Sinking City 2 vás zavede do nekonečného labyrintu uliček města Arkhamu, v nichž číhají nespočetné hrůzy a děs. Hra je situovaná do dvacátých let dvacátého století (1920) v lovecraftovské verzi Spojených států. Můžete se těšit na ikonická nadpozemská monstra (hlubinní, Mi-Go, fanatičtí okultisté) i na nové neokoukané tvory, kteří společně rozšíří řady mýtu Cthulhu. Společně s hlavní postavou prozkoumáte toto zatopené a postupně hnijící město. Voda rychle stoupá a vy musíte zjistit, jak jste se do toho zmatku vlastně dostali.

Na hráče by též měl čekat různorodý arzenál zbraní, řešení hádanek, objevování skrytých pokladů a odemykání nových lokací. Zároveň se hráči mohou rozhodnout, kdy se chtějí stát detektivem. Kromě silného příběhu, jenž je charakteristickým rysem pro herní tituly od Frogwares, Dostanete i další rys, a tím je schopnost být mazaný detektiv. Hráči se tak sami rozhodnou, kdy a kde nasadí takzvaně detektivní čepici, aby odhalili skrytá tajemství.

Titul by s sebou měl přinést grafiku příští generace. To vše díky využití nových technologií Unreal Enginu 5, jako jsou například Lumen (globální osvětlení) či MetaHuman (realistické tváře postav) a samozřejmě spousty dalších.

Zdroj: igdb.com

Jelikož stále probíhá válka na Ukrajině, rozhodli se vývojáři znovu požádat Kickstarter o pomoc. Ten jim poskytne jakousi záchrannou síť pro studio, aby hráčům mohli zajistit některé další funkce pro hru. Například titul Sherlock Holmes The Awakened, plně vyvinuli a vydali během války. Hráči se prozatím mohou přihlásit do kampaně a Kickstarter je bude informovat, až začne fungovat. Což by mělo být během několika následujících měsíců.

Titul The Sinking City 2 vyjde na PS5, Xbox Series a PC (prostřednictvím Steamu a Epic Games Storu).

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.