Sherlock Holmes The Awakened – kaňouři na scéně

První trailer na remake hry Sherlock Holmes: The Awakened

5. 8. 2022
Zdroj náhledu: Frogwares

Nedlouho po zprávě, že se pracuje na remaku hry Sherlock Holmes: The Awakened, vydalo vývojářské studio Frogwares zbrusu nový trailer. Video sice vrhá trochu světla na to, co mohou hráči očekávat, ale také ukazuje, že v titulu inspirovaném Lovecraftem se zřejmě objeví jedna z nejslavnějších autorových postav, tedy Cthulhu.

Jistě nepřekvapí, že Frogwares opět míří k Sherlocku Holmesovi. Koneckonců, společnost se nenechala zastavit ani invazí ruských vojsk do své domovské země na Ukrajině, aby vydala port hry Sherlock Holmes: The Devil's Daughter pro Nintendo Switch. Společnost je v tuto chvíli dobře známá jako ta, která se zabývá videoherní verzí slavného detektiva. Po původním oznámení, že společnost pracuje na remaku, nyní nové video ukazuje práci Frogwares na titulu, který se poprvé objevil před více než 15 lety.

Zbrusu nový trailer na hru Sherlock Homes: The Awakened ukazuje poněkud strašidelnou atmosféru, kterou Holmes a jeho všudypřítomný pomocník Dr. Watson procházejí, zatímco je zřejmě pronásledují nejmenovaní muži se smrtícími úmysly. Jak video pokračuje, zdá se, že se dvojici podaří nepřátelům vyklouznout, i když to mohlo být jednoduše proto, že detektiv a jeho parťák narazí na něco o dost temnějšího a zlejšího.

Jak upoutávka pokračuje, hlavní pronásledovatel, který má shodou okolností také šerifský odznak, sleduje dvojici, jak vesluje pryč na otevřené vodě, a komentuje to slovy, že budou brzy mrtví. Zde se také objevuje křížení s Lovecraftem, když kamera sjede dolů pod člun, na němž se Holmes a Watson nacházejí, a z hlubin se k nim začne přibližovat stínová postava s chapadly. Jak se zavalitá postava stále zvedá, ozve se mimo záběr slavná věta z Volání Cthulhu, která říká: „Nebraňte se jeho volání, neboť on ukončí tento snový svět.“

Dává smysl, proč se jedná o další příspěvek do dlouholeté série společnosti Frogwares, protože lovecraftovský horor se v posledních letech dočkal většího začlenění do videoher. Období, ve kterém slavný detektiv existoval, je shodou okolností také stejným obdobím, ve kterém se odehrávala Lovecraftova díla.

Nad nejnovějším počinem studia Sherlock Holmes se samozřejmě vznáší několik otazníků. Přinejmenším bude zajímavé sledovat, nakolik je remake věnován předloze a v čem se od první hry odchyluje.

Sherlock Holmes: The Awakened by se měl na PS4 a PS5 objevit někdy v roce 2023. V Česku vyjde na všech platformách s českými titulky.

Zdroj: gamerant.com

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.