CD Projekt RED – Zaklínač 3

The Witcher 4 započal fázi předprodukce aneb novinky od CD Projekt RED

27. 5. 2022
Zdroj náhledu: CD Projekt Red

Není tak dlouho, co se studio CD Projekt Red vytasilo s oznámením další velké hry. Nový díl Zaklínače konečně započal fázi předprodukce, kdy je celý výzkum u konce a je na čase se pustit do práce. Studio nyní začalo kapitalizovat náklady, tak snad se co nejdříve dočkáme prvních ukázek. Samotný vývoj ovšem bude trvat několik dalších let.

Jak už víme, čtvrtý díl poběží na Unreal Engine 5 a v plánu je celá zaklínačská série, jak prozrazuje teaser obrázek s nápisem „Nová sága začíná“. Další novinkou by měla být zcela nová zaklínačská škola, kdy CD Projekt Red potvrdil, že se skutečně jedná o medailon Školy rysa. Ta nemá předlohu v knihách ani předchozích hrách a fanouškovská teorie tvrdí, že ji založila čarodějka Keira Metz společně se zaklínačem Lambertem. Jak moc se původní postavy z trilogie zapojí do nového dílu, je však ve hvězdách. Jisté je ovšem to, že s novými postavami zasazenými do zaklínačského světa bude na bedra vývojářů kladen větší tlak.

Samotný vývoj Zaklínače 4 by se měl rozběhnout snad v následujících měsících, ale velká většina týmu nyní pracuje na nadcházející expanzi pro Cyberpunk 2077,  která by měla dorazit někdy v průběhu roku 2023. Konec roku by se pro studio měl nést v duchu Witcher 3 Complete Edition s next-gen updatem. Hra taktéž dostane nový obsah ze seriálu od Netflixu.

Když už jsme u těch seriálů, Cyberpunk: Edgerunners se na Netflix dostane taktéž ještě letos. Vyjít by měl ve druhé polovině roku a čeká nás hned deset epizod. Podrobnosti se dozvíte zde.

Zdroj: CD Projekt RED

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.