The Witcher – CD Projekt Red úvodka

CD Projekt ukazuje prodeje Zaklínače i Cyberpunku 2077

15. 4. 2022
Zdroj náhledu: CD Projekt Red

Série Zaklínače si od roku 2007, kdy vyšel první díl, vybudovala skutečně rozsáhlou fanouškovskou komunitu. Tomu nasvědčují také úžasná prodejní čísla, která CD Projekt Red zveřejnil na svém twitteru, skrze který komunikuje převážně s investory. Celá série čítá něco přes šedesát pět milionů prodaných kopií po celém světě, z toho více než polovinu, tedy přes čtyřicet milionů kopií, má na svém kontě Zaklínač 3: Divoký hon. Není se čemu divit, že je finální část trilogie tím nejpopulárnějším kouskem série, protože za těch několik se CD Projekt naučil vytvářet skutečně kvalitní RPG s dechberoucím otevřeným světem a Divoký hon je toho důkazem.

Kromě prodejů Zaklínače se k nám také dostala čísla tolik v poslední době diskutovaného Cyberpunku 2077. I přes počáteční trable hned po vydání se dnes hře náramně daří. Osmnáct milionů prodaných kopií je velice krásný výsledek a čísla nadále jistě porostou vzhledem k tomu, že by se příští rok na scéně mělo objevit první velké rozšíření. Pokud se studio bude inspirovat DLC třetího Zaklínače a přinese nám stejně kvalitní dodatečný obsah, máme se skutečně na co těšit.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.