Haunted Chocolatier – název

Tvůrce Stardew Valley oznamuje novou hru!

22. 10. 2021
Zdroj náhledu: ConcernedApe

Říká se, že Eric Barone už nějakou dobu pracuje na nové hře. Předpokládalo se, že o chystaném projektu ještě dlouho nic neuslyšíme, ale opak je pravdou. Titul bude nést název Haunted Chocolatier. Vžijete se do role Willyho Wonky, akorát vaše továrna nebude barevná, plná různých podivností a nebudou vám pomáhat žádní umpalumpové, ale budete muset přestavět a opravit starý strašidelný hrad na příjemnou kavárnu a do role číšníků se usadí strašidla a duchové.

Dlouho jsme čekali na nový update do simulátoru farmaření, ale tato novinka je příjemná alternativa. Vývojář oznámil už v roce 2018, že připravovaná hra nebude pokračování Stardew Valley. Nasvědčuje tomu svět, zahalený ve sněhu a tmavé atmosféře, a postavy, které jsme ještě nikdy nepotkali. „Nechci nic ještě o hře sdělovat. Nedokážu pracovat pod tlakem,“ bylo jediné, co nám Eric řekl o jeho projektu.

Zdroj: ConcernedApe

Podle záběrů lze usoudit, že hra bude jakýmsi remasterem minulého titulu. Vidíme zde staré mechaniky, např. obdarovávání vesničanů, scházení se s ostatními, zabíjení monster, a, dá se říct, i totožnou grafiku. „Ještě nevím, jak přesně hru popsat,“ oznámil vývojář, „měla by být spíše akční RPG, které se točí okolo sbírání ingrediencí, učení se novým obchodním nabídkám od vašich sousedů a zároveň starání se o váš obchod s čokoládou.“ Eric na projektu pracuje už přes rok, ale ještě není schopen nám oznámit datum vydání. Chce hru přivést na PC i na ostatní platformy, ale velkým zklamáním je, že ji nebude možné hrát ve více hráčích, což je velká škoda, protože ve Stardew Valley toto bylo oblíbeným prvkem. ConcernedApe nám toho zatím moc neodhaluje, samotná hra podle ukázaného gameplaye spíše připomíná DLC pro minulý titul, ale nechme se překvapit. Těšme se na jakoukoliv novinku, co nám Eric oznámí.

Zdroj: pcgamer.com


Článek pro Gaming Professors napsal Daniel Červinka.


Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.