Desková Hra stardew valley

Desková hra Stardew Valley

24. 2. 2021
Zdroj náhledu: ConcernedApe

Byla vydána nová desková hra Stardew Valley: The Board Game, jež je adaptací populární videohry Stardew Valley od vývojáře ConcernedApe (Eric Barone). Vývoj této deskovky zabral dva a půl roku a nyní konečně začíná prodej.

Popis hry Stardew Valley: The Board Game

Hra je pro 1–4 hráče (starší 13 let) s dobou hraní kolem 45 minut na jednu osobu. Nabízí vše, co její videoherní předloha: můžete se věnovat chovu zvířat, pěstování rostlin, budování farmy a navazování přátelství s místními vesničany. Samozřejmě nechybí ani prozkoumávání dolů a mnoho dalších aktivit. Hráči by měli spolupracovat a společně dosáhnout cíle této deskové hry před koncem herního roku. Cílem hry je obnovit budovu komunitního centra ve městě a splnit čtyři dědečkovy úkoly, které se na začátku hry náhodně vyberou.

V průběhu hry si hráči tahají z hromádky karet ročního období, které reprezentují počasí a rozličné události.Každá karta ročního období představuje jeden herní týden a hra by měla zabrat jeden celý rok, na jehož konci se vyhodnocuje, nakolik byli hráči úspěšní.

Stardew Valley: The Board Game by měla nabídnout především rozmanitost a s možností volby obtížnosti by mělo jít pokaždé o jiný herní zážitek. Ač se na první pohled zdá, že je hra poměrně jednoduchá, není tomu tak – dle slov vývojářů je poměrně komplexní.

Stardew Valley desková hra

Zdroj: ConcernedApe

Cena je stanovena na 55 dolarů (asi 1 175 Kč) a aktuálně je bohužel doprava pouze v rámci USA. Proto si raději přečtěte jiné recenze deskových her.

Videohra Stardew Valley je výbornou odpočinkovou záležitostí, simulátorem reálného života, která měla nevídaný úspěch, a je to jedna z mála takto úspěšných her, na kterých pracoval od začátku do konce vývoje (resp. do uvedení na trh) jediný člověk.

Oficiální stránka obchodu


Článek pro Gaming Professors napsala Nela Bojdová

Tagy:

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.