Tvůrce Yu-Gi-Oh! zemřel při pokusu o záchranu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Konami Digital Entertainment

Ať se nám to líbí, nebo ne, v životě se dějí smutné věci, někdo by mohl říct, že to k němu prostě patří. V červenci nás opustil tvůrce hry Yu-Gi-Oh! Kazuki Takahaši. Přestože se zpráva o jeho smrti rozšířila na internetu již v červnu, americká vojenská rozvědka zveřejnila příčinu smrti až nyní.

Podle amerického zpravodajství Stars and Stripes k incidentu došlo 4. července, když major Robert Borgeau z 10. podpůrné skupiny (který je zároveň instruktorem potápění) spatřil ženu, která volala o pomoc pro svou jedenáctiletou dceru a amerického vojáka. Předpokládá se, že je zachytil proud vln, když šnorchlovali asi 100 metrů od břehu.

Yu-Gi-Oh! Master Duel
Major Borgue neváhal a s pomocí jednoho ze svých studentů potápění se vydali na mělčinu, aby se je pokusili zachránit. Podle jejich výpovědí se jim nakonec podařilo zachránit jedenáctiletou dceru a její matku, kterou proud také strhl, zatímco vojákovi se nakonec samotnému podařilo dostat na břeh.
Během tohoto zmatku se 60letý Takahashi vydal do vody, aby pomohl se záchranou. Bourgeau řekl, že Takahašiho neviděl, nicméně jeho studenti ano, a to hned několikrát, dokud nezmizel pod hladinou. Japonská pobřežní stráž zprávu nepotvrdila, ovšem Stars and Stripes uvádí, že Takahašiho činy byly popsány v několika vojenských svědectvích.
„Je to hrdina,“ řekl Bourgeau. „Zemřel, když se snažil zachránit někoho jiného.“
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn