Remake Dead Space - Cover

John Carpenter by chtěl natočit film Dead Space

14. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Včera jsme vás informovali o tom, že jeden z kultovních režisérů, John Howard Carpenter, se i přes svůj pokročilý věk netají svou láskou ke hrám. Málokdo však ví, že se Carpenter proslavil nejen jako filmový režisér, ale že se podílel také na tvorbě videoher, například jako příběhový poradce na hře F.E.A.R 3, daboval vypravěče, a dokonce složil hudbu k titulu The Sentinel. Nehledě na to, že se podílel i na hře The Thing.

V rozhovoru pro AV Club se hororová legenda nebála říct, že videohry jsou velkou součástí jeho života. „Baví mě to. Je to mnohem větší zábava než režírovat filmy. Je to tvrdá práce. Je to stresující. Toto je relaxace. Hraji, když můžu.“ Dokonce i na otázku, zda existuje videohra, kterou by Carpenter rád adaptoval do filmové podoby, odpověděl: „Jediné, co mě napadá, a už jsem se o tom zmínil, je Dead Space. To by byl opravdu dobrý film. To zvládnu.“

Fanoušci hororu, sci-fi a her mohou být zprávou o potenciální adaptaci nadšeni i znepokojeni. Kvalita filmů podle videoher se liší. Filmová studia mají totiž především pověst špatných videoherních předělávek, které často zklamou zaryté fanoušky. Ačkoliv nebylo nic potvrzeno, hráči mohou doufat, že Carpenter je ideální volbou pro přenesení Dead Space na velké plátno.

Doporučuji také sledovat oficiální instagramovou stránku chystaného remaku Dead Space. Vývojáři připravili takovou „minihru“, ve které musí hráči vyluštit kód pomocí morseovky. Po správném rozluštění kódu se vám odkryje určitá část hry. Celkem se jedná o dvanáct uzlů, z nichž dva již byly odhaleny. První uzel obsahoval krátký trailer na videohru a druhý komiks.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.