Assassin´s Creed Mirage

Ubisoft uzavírá pobočky v Evropě a Kanadě

5. 4. 2023
Zdroj náhledu: Ubisoft

Z jakého důvodu to studio, po jehož oznámení se zrušil veletrh E3, tedy Ubisoft, udělá? Francouzská společnost totiž v rámci celé restrukturalizace musí, a to kvůli špatným prodejům. Slavný herní gigant a tvůrce například série Assassin´s Creed uzavře pobočky v Itálii, Nizozemsku, Španělsku, Polsku a překvapivě i v Kanadě. Nejde ale o žádná vývojářská studia, nýbrž o týmy zodpovědné za distribuci her a marketing.

Důvod vás možná překvapí, nejedná se totiž o špatný prodej her, ale o špatný prodej fyzických verzí her. Fyzické hry se prodávají každý rok méně a pomalu se přechází čistě na digitální verze, není tak překvapením, že někdo o tu práci přijít musí. Pro klid v duši, nejedná se o propuštění nějakého většího počtu lidí, ale celkem „jen“ o 60 osob, což však v počtu zaměstnanců Ubisoftu, jichž je kolem 20 000, skutečně působí jako nic.

Tagy:

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.