Frostpunk 2 – beznaděj by se dala krájet

Únik data vydání Frostpunku 2 je údajně falešný

17. 3. 2022
Zdroj náhledu: 11 bit studios

Na veřejnost se dostala informace o datu vydání survival hry Frostpunk 2. Toto pokračování úspěšného prvního dílu mělo údajně vyjít 2. ledna 2024, ale 11 bit studios se k tomuto úniku jasně vyjádřilo, že jde o nepravdivé údaje.„Jak jsme se dnes dozvěděli, na veřejnost unikly informace o datu vydání Frostpunk 2. Ujišťujeme vás, že veškeré informace, které nepocházejí přímo z kanceláří správy, jsou nepravdivé.“

I když studio ve svém tweetu píše, že budou viníci potrestáni, jisté okolnosti nasvědčují tomu, že informace pochází přímo od nich. V nedávné změně rozhraní Steam AP se pro třetí stranu, jako je například SteamDB, zviditelnila zástupná data. Při nahrávání hry na Steam musí vývojáři vyplnit datum vydání, i když je falešné. Tato informace poté má být viditelná pouze v back-end systémech Valve. To už ovšem neplatí po zmíněné aktualizaci.

Kde je pravda a kdy nakonec Frostpunk 2 skutečně vyjde, je prozatím ve hvězdách.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.