Frostpunk 2 – náhledovka

Frostpunk ohlašuje bezplatný víkend a druhý díl

13. 8. 2021
Zdroj náhledu: 11 bit Studios

Psal se rok 2018, když se svět potýkal s přímo apokalyptickým scénářem pádu lidské civilizace kvůli mrazivé vánici. Frostpunk dokázal skvěle skloubit budovatelskou strategii s náročnými volbami, jestli si zvolit cestu lidskosti a zachránit tak život jedince, či naopak vládnout tvrdou rukou. Jako vůdce odolávající metropole jste takovéto situace museli řešit prakticky neustále. Otázky lidských hodnot, nedostatku zdrojů a morálky byly tak na denním pořádku a přežít dokázali jen ti nejtvrdší jedinci.

Polské studio 11 bit Studios shromáždilo větší tým a oznámilo práce na pokračování svého nejúspěšnějšího titulu. Frostpunk 2 rozhodně nasadí laťku náročnosti o dost výše. Vývojáři do hry slibují implementovat spoustu novinek a inovací. „Naší ambicí je udělat více než jen přímé pokračování. Cílem je poskytnout hráčům zážitek, který výrazně překračuje původní Frostpunk,“ říká spolurežisér Jakub Stokalski. Ambice jsou tedy vysoké a společně s přidáním nové mechaniky v rámci politiky, společnosti, technologických pokroků i mezilidských konfliktů se máme vskutku na co těšit.

Zdroj: 11 bit Studios 

V pokračování se opět ujmete role vůdce, jehož úkolem bude nakrmit své lidi, zajistit suroviny, řídit celý chod společnosti, starat se o nemocné, zajišťovat světlo a teplo do všech domovů a v neposlední řadě rozhodovat o otázce života a smrti. Události Frostpunk 2 se mají odehrávat po 30 letech od původního dílu, což se projeví v technologickém pokroku. Lidé místo uhlí začnou využívat ropu. Tato změna se však nestane jen tak ze dne na den, a ne každý obyvatel ji samozřejmě uvítá s otevřenou náručí.

V traileru si zatím můžete prohlédnout opuštěnou pustinu pohlcovanou mrazem s krví a olejem pošpiněným sněhem. Scéna spoutaného muže ponechaného o samotě ve smrtícím chladu s nápisem „lhář“ na hrudi je více než děsivá. Datum vydání prozatím neznáme. Už teď si můžete Frostpunk 2 přidat do svého seznamu přání na Steamu, GOG a Epic Games Storu. Hra byla totiž oznámena zatím pouze na PC.

Pokud jste s Frostpunkem ještě nebyli obeznámeni, můžete využít jedinečné šance bezplatného víkendu. Akce trvá pouze do 16. srpna 19.00, tak neváhejte této šance využít, rozhodně nebudete litovat.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.