Nvidia - Cover GT 1010

V roce 2023 bude nadbytek čipů na trhu, tvrdí IDC

21. 9. 2021
Zdroj náhledu: Nvidia

Nedostatek polovodičových čipů je téma, které se v současnosti dotýká celé společnosti, kdy velké automobilky zastavují výrobu, protože nemají potřebné komponenty. Stejně byli zasaženi i hráči, protože covid přinesl problémy v produkci grafických karet, po kterých zároveň stoupla poptávka. Jsme tak svědky toho, že grafické karty na trhu buď nebyly (jako zvláště v první polovině tohoto roku), nebo jsou předražené.

Podle analytické společnosti IDC se v relativně blízké době má situace změnit. IDC konkrétně tvrdí, že v roce 2023 bychom se mohli dočkat opaku dnešní situace, a to nadbytku čipů. To by mohlo být velmi dobré pro hráče, kteří by si mohli levně pořídit součásti svých herních počítačů nebo konzolí. PC Gamer ovšem upozorňuje, že by tato situace mohla mít i svá negativa, protože by se Nvidia a další firmy mohly dostat do problémů – neměly by prostředky na další vývoj.

Zpráva IDC předpovídá stabilizaci trhu již kolem poloviny roku 2022. To je tedy mnohem optimističtější odhad, než jsme viděli doposud. Jak tomu bude doopravdy, uvidíme až za nějakých devět měsíců.

Zdroj: PC Gamer

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.