Pokemon Karty

Pokémon TCG live - svět pokémonů na dlani

21. 9. 2021
 

Pokémon byl a stále je velmi populární celosvětový fenomén. Tento trend nalezl velké „vzkříšení“ v Evropě zejména díky mobilní hře Pokémon GO, nicméně fanoušci po celém světě stále sbírají a vyměňují originální karty, nebo je dokonce i prodávají za velké peníze. Důkazem stále velké obliby může být i velmi omezená možnost si pořídit legendární Pokémon bicykl, o kterém jsme vás informovali již dříve. Nyní přichází do světa Pokémon oživení v podobě hry Pokémon Trading Card – Pokémon TCG

Společnost Pokémon Company konečně přišla s řešením, jak nabídnout celému světu jednoduchý způsob, s nímž by šlo hrát karetní hru Pokémon digitálně, online a navíc na chytrém telefonu. Nová aplikace, která byla dnes oznámena, se jmenuje Pokémon TCG Live a přichází opravdu ve velmi vhodnou dobu nebo spíše se skvělým načasováním, protože popularita karetní hry Pokémon opět prudce vzrostla.

Nicméně někteří fanoušci žánru a světa Pokémon jistě pokládají otázku: „Nebyla tu už nějaká aplikace Pokémon TCG?“. A vskutku ano, tato aplikace opravdu existuje, jmenuje se Pokémon TCG Online a umožňuje sice sbírat karty a bojovat s lidmi online, ale je stará, nepřehledná a byla podporována pouze ve webových prohlížečích a tabletech. Nyní ji má nahradit právě nová aplikace Pokémon TCG Live, která přinese digitální verzi karetní hry pro chytré telefony v „aktualizovaném digitálním formátu“.

Pokémon TCG na chytrých telefonech

Kromě sestavování balíčků a online bitev bude TCG Live obsahovat také přizpůsobitelné avatary, denní úkoly, týdenní výzvy a měsíční eventy, včetně soutěží, a další prvky živé služby zdarma, jako jsou například battle passy. A co je nejdůležitější, stejně jako v původní aplikaci TCG Online budou hráči i nadále moci nahrávat karty získané z reálných booster balíčků do své digitální sbírky. Společnost Pokémon Company se v oznámení nezmiňuje konkrétně o mikrotransakcích a jak přesně bude herní ekonomika fungovat, ale zatím to zní tak, že nové karty a doplňky pro avatary můžete získávat bez utrácení peněz.

Tato zpráva přichází v době, kdy tato karetní hra slaví 25. výročí a v některých ohledech je populárnější než kdykoli předtím. Zatímco mistrovství světa Pokémonů v roce 2021 bylo kvůli probíhající pandemii zrušeno, v posledních několika letech se na scénu hrnou noví lidé, protože ceny nejvzácnějších karet prudce rostou a balení nových sad rychle letí z pultů obchodů.

TCG Online bude těsně před oficiálním spuštěním TCG Live ukončena. Nová aplikace má být spuštěna v Kanadě a globální betaverzi ještě letos, ale zatím nemá konečné datum vydání. Hráči první z nich budou mít možnost převést většinu svých věcí do druhé, až vyjde, podle kompletního FAQ na webu The Pokémon Company.

Zdroj: Kotaku.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.