Final Fantasy VII Remake – Cloud

Velká oznámení k 25. výročí Final Fantasy VII

17. 6. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Přesně 25 let uplynulo od doby, kdy společnost SQUARE ENIX uvedla na trh první 3D hru ze světa Final Fantasy. Final Fantasy VII se stalo okamžitě revolucí. Nejenže tohle přelomové RPG přineslo nový druh vizuálního a herního zážitku, ale zařadilo se mezi kultovní zástupce kyberpunku. Po obrovském úspěchu remaku první části hry pro PS4 i PS5 se Square Enix svezl na vlně popularity svého díla a svým fanouškům postupně dávkoval jeden teaser k novinkám za druhým. Ždímal tak do poslední kapky nejen historii světa Final Fantasy VII, ale i emoce nás, předních fanoušků hry.

Během livestreamu, který netrval ani dvacet minut, vypustila společnost oznámení a trailery, na které jsme všichni čekali.

Final Fantasy VII: Rebirth

Druhá část remaku hry FF VII s názvem Rebirth by měla dle oznámení vyjít příští zimu. Tvůrce hry Tetsuya Nomura v oznámení uvedl, že se bude ve výsledku jednat o trilogii. Třetí a poslední část hry by již měla být ve vývoji. Rebirth je navržen tak, aby si jej užili hráči, kteří svět FF VII neznají, i hráči, kteří naopak zkoumají každou odchylku od původního příběhu. Ač to vypadá, že vývoj hry postupuje velmi rychle, tři roky jsou tři roky. Osobně tak budu raději doufat, že nepřijde žádná další katastrofa v podobě rouškové apokalypsy…

Crisis Core - Final Fantasy VII - Reunion

K dvacátému pátému výročí hry jsem si nemohla přát nic lepšího než oznámení vydání remasteru prequelu k celému příběhu FF VII. Crisis Core je RPG lahůdka v čele s ještě lahodnějším hlavním hrdinou. Díky tomuhle dílu se možná dovíte, kdo je Zack, kdo je Cloud a proč je kostel spojovacím místem. Vydání hry se dočkáme ještě letos v zimě.

Final Fantasy VII Remake Intergrade na Steamu

Myslím, že není příliš velkým překvapením, že se sedmička dočkala své PC verze. K dostání na Steamu je už teď. Itergrade zahrnuje oproti verzi pro PS4 příběhovou část s postavou Yuffie.

Final Fantasy VII The First Soldier

Mobilní verze hry také nezůstává pozadu. Stream zahrnoval i oznámení třetí sezóny v battle royale FF VII The First Soldier.

Final Fantasy VII Ever Crisis

Jak už název napovídá, tahle herní kapitola se odehrává před hlavní příběhovou linkou FF VII. O to více je pro celou skládačku důležitá. Osobně hry na mobilu příliš nevyhledávám, ale v tomto případě udělám výjimku. Final Fantasy VII Ever Crisis je originální singleplayerovka pro mobil, která vám umožní projít několik důležitých epizod postupně navazujících na FF VII. Už v loňském roce studio oznámilo, že je hra ve vývoji. V letošním roce by tak mělo dojít k uzavření beta testu.

Merch, merch, merch!

Vytaste kreditky, merch je na světě. Mimo představení všech herních novinek přibyla taky pěkná řádka figurek, oblečení a jiných doplňků.


Novinku pro Gaming Professors napsala Gabriela Hudec.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.