LEC náhled

Vítězem letního finále LEC 2022 je tým Rogue

13. 9. 2022
Zdroj náhledu: LoL Esports

Velkolepé finále LEC se odehrálo v neděli 13. září a do závěrečného zápasu proti sobě nastoupili dva protivníci. Prvním z nich byl tým Rogue, který se umístil v celkové tabulce jako první a předvedl své kvality již v předchozím zápase proti týmu Fnatic, se kterým vyhrál v sérii Bo5 3:1. Proti tomuto týmu se pak postavil tým G2, který nám dokazuje svoje kvality již dlouhou řadu let, a mnoho lidí na tento celek vsázelo. Oba týmy se tak utkaly na stadionu ve švédském městě Malmö, kam dorazilo dvanáct tisíc fanoušků. Kromě nich jsme na stadionu mohli najít také komentátory z celé Evropy, kteří zápasy provázeli.

Očekávanou sérii pěti zápasů však fanoušci nedostali, jelikož tým Rogue značně dominoval ve všech třech zápasech, a tak bez jediné prohry pozvedl trofej Evropské ligy šampionů. Tým se tak kvalifikoval na nejprestižnější světovou soutěž v League of Legends – Worlds 2022. Společně s výhercem zamíří do Spojených států a Mexika další tři evropské týmy. Jsou jimi výše zmiňovaní G2, Fnatic a MAD Lions. Zatímco Rogue a G2 se dostali rovnou do skupinové fáze, tým Fnatic a MAD Lions si budou muset svoji pozici ještě vybojovat v základní části, kde nastoupí proti slabším regionům.

Všechny týmy již svoji místní ligu uzavřely a vyslaly své nejlepší zástupce do boje o nejvyšší trofej v LoL esportovém turnaji. Nám nezbývá než doufat, že evropské týmy budou svojí kvalitou stačit na týmy z Číny a Koreje. Na světovém šampionátu se můžeme těšit také na českého zástupce, a to v podobě Humanoida, midlanera týmu Fnatic, kterému budeme samozřejmě fandit, stejně jako všem týmům z Evropy. Níže najdete přehlednou tabulku týmů, které budou o postavení ve skupinové fázi bojovat.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.