Vizigóti zmizí z Crusader Kings III

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Paradox
Crusader Kings III je populární strategická hra, ve které si vytváříte svůj vlastní příběh. Stanete se pánem vlastního středověkého světa, převezmete kontrolu nad dynastií a prožijete zvraty dvorského života v průběhu několika století své historie. Mohou to být zápletky a plány, které sami realizujete, nebo reakce na rušnou společnost, jež vás obklopuje.
Nová aktualizace pro hru Crusader Kings III je velká: jako první upraví velkolepou strategii pro vydání přídavku The Fate of Iberia, jenž vychází 31. května. Navíc přináší několik poměrně významných změn, které se dotknou hráčů bez ohledu na to, zda nové DLC vlastní, či nikoliv. Jednou z takových změn je úplné odstranění vizigótské kultury

V nejnovějším vývojářském blogu ředitel hry Maxence Voleau vysvětluje, že rozhodnutí odstranit vizigótskou kulturu bylo učiněno proto, aby byl příběh Crusader Kings III opět v souladu se skutečným příběhem. „Vizigóti byli vždycky trochu zvláštní kulturou, která zůstala z DLC o Karlu Velikém v CK2, což způsobilo, že zobrazení Iberie 9. století bylo velmi nepřesné, nicméně to dodalo regionu trochu zábavy,“ vysvětluje.

Zdroj: Paradox Development Studio

Původně byly podle něj kultury v Crusader Kings II převážně kosmetické. Vzhledem k tomu, že neměly žádný vliv na hratelnost, tedy bylo možné příběh trochu poupravit a ponechat vizigótskou kulturu i po historických datech, především proto, že dodala regionu zábavný nádech.
To by se vznikem Destiny of Iberia nefungovalo. Vizigótské království sice po stovky let pokrývalo celé Španělsko, jenže během umajjovského dobytí Pyrenejského poloostrova v letech 711–718 z velké části zaniklo.
Voleo navíc vysvětluje, že přítomnost Vizigótů na Pyrenejském poloostrově vytvořila velmi zvláštní nádech, jakmile vyšlo DLC Court of Kings pro Crusader Kings III. „Na začátku máte jeden cyklus tradic, pak během několika desetiletí nějaká událost změní vaši kulturu a vy téměř jistě skončíte s radikálně odlišným typem tradic, aniž byste s tím mohli cokoliv udělat.“
Další patch, který je zdarma pro všechny hráče Crusader Kings III, také přináší některé změny v geografii Pyrenejského poloostrova, zavádí nový typ frakce, přidává nové možnosti klanových smluv a umožňuje rozvětveným náboženstvím ponechat si staré náboženské představitele.

Zdroj: pcgamesn

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn