Weed Shop 3 náhled

Weed Shop 3 – obchod s kytičkami

28. 11. 2023
Zdroj náhledu: Weed Games

Již na jaře v roce 2021 vyšel v předběžném přístupu poměrně zajímavý simulátor nesoucí název Weed Shop 3. Jak už název napovídá, ocitnete se v roli chlápka, jenž se rozhodne vybudovat si svůj vlastní obchod s trávou. Myšlenka hry může pro někoho být lehce kontroverzní, pro jiného možná hloupá, avšak pro mě je velice úsměvná. Titul si tedy zasloužil moji pozornost, otázkou ale zůstává, zda mě příjemně překvapil, či naopak zklamal.

Weed Shop 2

Zprvu bych se chtěla omluvit, že jsem si nedala tu práci a nezahrála jsem si předchůdce Weed Shop 2, jenž vyšel již v roce 2017. Nemohu tedy napřímo tyto dva díly jakýmkoliv způsobem porovnávat, avšak čísla nelžou. Dle recenzí sice nelze říct, který z nich je vyloženě lepší, jelikož oba dva mají poměrně dosti slušné hodnocení. Jisté ale je, že Weed Shop 3 se stal populárnějším mezi hráči, tudíž i úspěšnějším.

Vítejte v mém chlívku

Váš startovací obchůdek je jednoduše řečeno… hnusný, škaredý, špinavý, malý a prostě celkově naprosto odporný. Nicméně shodneme se na tom, že na zasazení pár kytiček nám bohatě postačí. Vaše cílovka zákazníků také není žádná městská smetánka, nýbrž zákazníci nazývající se „burnouts“, což v překladu znamená „vyhořelí“. Tato NPC nevypadají příliš vábně a Mary Jane rozhodně není jedinou nelegální látkou, kterou si dopřávají. Nicméně výhodou je, že jim ke štěstí bohatě postačí naprosto nekvalitní tráva, s nízkým obsahem THC. Pro vás to jsou tedy naprosto ideální zákazníci, za které můžete děkovat bohu. První květy, které se vám podaří vypěstovat, obsahují zhruba dvě či tři procenta THC, což zní spíše jako špatný vtip, ale jedná se bohužel o krutou realitu.

Pěstování kytiček je náročné

To, že mi každá kytka, co jsem kdy doma měla, chcípla téměř vždy do pár měsíců, je docela frustrující. Nicméně mně ty kytky umírají i ve hře, a to už bych se nad sebou asi měla zamyslet, jelikož toto je vrchol trapnosti. Na moji obranu to ale ne vždy byla přímo moje chyba, co se týče těch videoherních kytek. Já nemám tušení, jak reálně funguje pěstování trávy, zatím jsem neměla tu odvahu. Podle tohoto simulátoru může květy zasáhnout infekce či třeba plíseň, které vám je mohou naprosto odrovnat, pokud nezareagujete včas. Jelikož v těch semínkách jsou drahocenné peníze, kterých máte po kapsách jen pomálu, doporučuji se vašim drahocenným rostlinám věnovat naplno.

Rozjezd

Začínáte tedy s malým škaredým obchodem, po nějaké té chvíli hraní máte i pár gramců nekvalitních květů, teď ale potřebujete stálé zákazníky. Jak na to? Naprosto jednoduše, rozdávejte brka zadarmo a lidé si nakonec cestu do vašeho obchůdku vždy najdou. Ono ale takové běhání po městě a získávání nových zákazníků je docela časově náročné a vy jakožto hráč toho po určitém odehraném čase samozřejmě máte na práci víc. Vhod tedy jistě přijde možnost přijímání zaměstnanců hned na několik různých pozic, včetně promotéra vašeho byznysu.

Kromě vyhořelých jedinců se po městě také potulují turisté, místní a nakonec i hvězdy internetu, tedy influenceři. Každá jedna tato kategorie má zcela odlišné požadavky na vás jakožto dealera trávy. Jak jsem již zmínila výše, nejnižší společenská vrstva – vyhořelci – od vás koupí naprosto cokoliv s úsměvem na tváři. Od ostatních kategorií zákazníků toto již očekávat nemůžete. Pokud jim jako vzorek nabídnete bídné brko, pošlou vás společně s vaším obchodem… vy víte kam. Musíte tedy postupem času více dbát na kvalitu prodávaného zboží a stejně tak na vzhled vašeho obchodu. Na oplátku si od těchto zákazníků budete moci říct o větší obnos peněz za těch pár gramů.

Už tam budeme?

Weed Shop 3 měl pro mě jedno velké negativum, s nímž by ale spousta hráčů nejspíše nesouhlasila – naopak pro některé to je možná i pozitivum. Pro mě se však hra neskutečným způsobem táhla, až se mi zdálo, že hrozně moc dlouho dělám stále ty stejné věci dokola, jen abych dosáhla na určitý upgrade, který by mě konečně někam posunul. Ve hře jsem strávila dvanáct hodin a můj progres oproti jiným manažerským simulátorům byl vážně bídný. Je to určitě škoda, jelikož se mi zdá, že obsah hry není zas tak chabý, jak jsem původně očekávala. Překvapením pro mě například bylo možnost prodávání merche, jsou jako pre-rolled jointy, drtičky nebo bongy.

Weed Shop 3 se na první pohled může zdát jakožto spíše oddychová herní záležitost pojatá s humorem, avšak to není zcela pravda. Jedná se také o docela slušně propracovaný manažerský simulátor, jenž mě příjemně překvapil všemi funkcemi a obsahem, který nabízí. Jedinou vadou na kráse pro mě je fakt, že hra v určitých momentech je až příliš utahaná, zdlouhavá a dosti se opakující.

Klady
 • 420
 • originalita
 • samostatnost zaměstnanců
 • prodej merche
 • balení brk
Zápory
 • pomalé tempo hry
Platforma PC
 • Datum vydání 21.04.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Vizuál

  Cena / výkon

  Příběh

  Znovuhratelnost

  Technické zpracování

  Obtížnost

  Adéla Pfefrová

  Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.