White Shark SHURIKEN - úvodka

White Shark SHURIKEN – hardware recenze

10. 7. 2024
Zdroj náhledu: White Shark

Nepochybně každý z nás zažil situaci, při které odešla nejvěrnější gamingová partnerka, díky níž jste v CS:GO dokázali ladně zasahovat jednu hlavu za druhou. Jakmile tato situace nastane, přichází doba chaosu. Na světě existuje spousta různých myší, jež slibují nejlepší zážitek. Ať už se jedná o její držení, hlaďoučký povrch, nejpřesnější a nejrychlejší odezvu, a takto bychom mohli pokračovat dál. V dnešní době je opravdu složité si vybrat… zlatá éra kuličkových myší.

K tomu lze přičíst nepříznivé pořizovací ceny u některých modelů. V dnešním článku si představíme optickou myšku s názvem SHURIKEN od firmy White Shark. Pokud o ní slyšíte prvně, můžete si přečíst recenze našich kolegů. Ti podrobně prozkoumali herní sluchátka TAIKO, klávesnice KATANU a KAIKEN, a ještě jednu myš zvanou NAGINATA. V jejich nabídce však naleznete celou řadu klávesnic, myší, sluchátek, či dokonce počítačových zdrojů a skříní.

Překvapivá kráska

White Shark SHURIKEN vám po zakoupení dorazí v černé krabičce, která je pokrytá ze všech stran různými informacemi. Na té přední naleznete v bílé barvě logo společnosti, fotku myši a název modelu. Pravá část ukrývá sociální sítě, kde můžete výrobce sledovat, ať už je to Instagram, YouTube, Facebook, nebo TikTok. Vzadu naleznete veškeré důležité informace – váha, kde se jaké tlačítko nachází a co znamená, jaké je maximální DPI a další. Musím uznat, že po vizuální stránce je to šikovně provedené.

Vaše nová gamingová kamarádka je vložena v plastovém obale, který má zabránit různým poškozením. Jedná se o jeho měkkou variantu. Ta má výhodu v tom, že je flexibilní a lépe dokáže absorbovat nárazy, čímž zabezpečí hardware. Ostatně má ale nevýhodu v rámci menší obrany vůči vodě a prachu. Pokud ovšem není struktura obalu dostatečně tvrdá, může být náchylnější k poškození. Nejedná se ale o negativní věc, kvůli které bych strhával body nebo znehodnocoval White Shark. Většina společnosti tento druh zabezpečení svých HW využívá, poněvadž svůj účel plní dobře.   

V balení naleznete i dokumentaci v podobě záruky a malé kartičky. Její vizuál zdobí QR kód ze přední strany a krátký popisek na zadní. Výrobce vás na ní informuje o tom, kdo jsou a jaká je jejich myšlenka, respektive mise ohledně ekologické udržitelnosti. Jedná se o zajímavý způsob, jak se zákazníkům představit.  

Držím vůbec něco?

Myška White Shark SHURIKEN vás překvapí svým plastovým zpracováním. Jedná se o černou krásku s matným designem, která je zpracována ve stylu Honeycomb. Kromě estetické vizáže, díky které vypadá moderně a inovativně, nabízí několik výhod. Zmínit můžeme lepší odvětrávání. Otvory v designu umožňují lepší proudění vzduchu. To může zabránit pocení dlaně, pokud hrajete napínavou a nervy drásající hru… takový Jump King občas dokáže zavařit. To samé platí, jestliže ji využijete na pracovní povinnosti.

Dalším kladem je snížená hmotnost. Recenzovaný kousek má podle manuálu a informací na hlavní stránce výrobce pouhých 65 g. Jakmile ji ovšem vezmete do rukou, bude vám připadat o mnohem lehčí. V moment, kdy mi kurýr předal balíček s myší, chtěl jsem ho pomalu obvinit z toho, že mi jej předal prázdný.

Díky lehké váze přispívá White Shark SHURIKEN k pohodlnějšímu a plynulejšímu pohybu při hraní. Pokud ovšem spadáte do kategorie hráčů, kteří mají rádi v rukou opravdu těžké železo, tak vás zklamu. Tento produkt neumožňuje přidávání závaží, takže pro vás nebude příliš vhodný. Menším negativem u Honeycomb je, že je náchylnější na prach. Pokud ovšem disponujete stlačeným vzduchem ve spreji, stačí myš párkrát profouknout a je vystaráno. Kdybyste se báli o poškození, můžete být v klidu. Recenzovaný Shuriken spadá do řady Premium Line, díky které získáváte pětiletou záruku, což je poměrně hezké a výhodné.

Články po většinu času píšu v nočních hodinách, proto jsem byl zvědavý, jaký hluk budou tlačítka vytvářet po jejich stlačení. Rovnou mohu říci, že jsem byl kladně překvapený. Nebudu tvrdit, že se jedná o nejtišší odezvu, ale nespadá ani pod ty nejhlučnější. V klidu jsem mohl pracovat, případně hrát Painkillera s vědomím toho, že nebudu rušit lidi okolo mě. Za co rozhodně dávám plusové body, je vroubkovaná část na předních tlačítkách. Díky tomu, že se nejedná o hladký povrch, prsty po něm tolik nekloužou, což je výhoda u zběsilých stříleček. Boční se následně nacházejí hezky u palce, takže krásně dosáhnete na všechno potřebné. 

Manipulování se schématy

Myška disponuje celkem osmi tlačítky, přičemž šest z nich je volně nastavitelných, ale to probereme později. Přední levé a pravé tlačítko mají dle informací od výrobce životnost sto milionů stisknutí, zatímco boční dvacet. Spínače jsou poskytnuty od společností Omron (boční) a TTC (pravé, levé a kolečko). Co se mi na tomto zařízení líbí, je to, že máte dvě varianty, jak přepínat frekvenci DPI – od 100 DPI až do 19000 DPI. Pod kolečkem, u něhož musíte vyvinout trošku větší tlak, abyste s tím pohnuli, se nachází maličké tlačítko.

Po jeho stisknutí se v levém rohu obrazovky objeví, jakou frekvenci jste si zvolili. Druhá možnost se naskytuje zespoda myši, kde mimo jiné narazíte na posuvný spínač ovládající RGB podsvícení. Vraťme se ale ke kolečku. Dle mého výroku by někteří mohli myslet, že se jedná o zápornou věc. Ve skutečnosti tomu tak není. Díky tomu, že s ním jde těžce manipulovat, nedojde alespoň k nevyžádanému scrollování stránek, což je rozhodně dobrá věc.

Pro manipulování s profilovým schématem produktů je zapotřebí stáhnout program ze stránek vývojářů. Musím uznat, že jeho jednoduché ovládání je chvályhodné. Software vám umožní nastavení různých maker, stejně jako vytváření profilu, změny barev pro různá DPI nebo zvýšení rychlosti Polling Rate – od 125 Hz až do 1000 Hz. Pro vysvětlení, Polling Rate je zjednodušeně frekvenční komunikace myši s PC, která se udává v hertzech. Například myš s Polling Rate 1000 Hz posílá aktualizace tisíckrát za sekundu. To znamená, že její reakce na pohyby a kliknutí budou velmi rychlé a přesné. Dále tu nastavíte parametry ve stylu, jak rychlá odezva má být při dvojkliku nebo scrollování kolečkem. Je tady opravdu spousta možností, jak si s tím vyhrát.

Co se podsvícení týče, máte zde tři varianty. První z nich je, že myš nebude vůbec svítit. Druhá umožní pulzující svícení loga a kolečka, zatímco ta třetí rozsvítí i zadní část myšky. Trochu mě zklamalo využití RGB pro zadní stranu, poněvadž ho zakrýváte svou dlaní. Tohle je ovšem na osobních preferencích, někomu to může vadit, jiným to bude zcela jedno. 

White Shark SHURIKEN - detail
White Shark SHURIKEN - White Shark
White Shark SHURIKEN - pózovačka

Ideální na cestování

White Shark SHURIKEN nabízí délku kabelů, která činí necelé dva metry, přesněji 1,8 m, a je určena pro praváky. Můj největší problém, který jsem s myší měl, je však její velikost (123 x 70,4 x 39,5). Nejedná se o chybu, za kterou by mohla společnost White Shark, nýbrž moje velká ruka. Tohle je všeobecný problém lidi, kteří jsou prostě obrovští. Když jsem herní myš SHURIKEN předal na vyzkoušení své drahé polovičce, která je podstatně menší než já, padla jí jak ulitá. Oproti mé dřívější krysce, která váží 121 g a jejíž parametry jsou 7,5 x 4 x 13,2, je to znatelný skok. Nakonec jsem se s ní později dokázal sžít. Přesto ale platí, že po stránce ergonomie a tvaru krásně padne do ruky.

Přes začátečnické problémy ohledně velikosti a menšího negativa ohledně zakrývání RGB podsvícení mohu říci, že se jedná o zajímavou myš. Nejvíce si mě ovšem získala skrze svou kompaktnost. Jako každý jiný, občas rád zajdu do kavárny, kde vytáhnu svůj notebook a začnu pracovat. Vzhledem k tomu, že recenzovaný produkt je maličkatý a skoro nic neváží, mohl jsem ho brát všude s sebou. Pokud tedy hodně cestujete nebo jenom rádi trávíte při práci v kavárnách či jiných pobočkách a chcete si sebou vzít kvalitní myš, White Shark SHURIKEN je ta pravá.

White Shark SHURIKEN je rozhodně zajímavá myška, která se může chlubit opravdu nevšedním designem, velmi malou hmotností 60 g a skvělým tvarem. Osobně bych ji spíše využil jako herní cestovní myš, vzhledem k její velikosti nicméně věřím, že spoustě lidem padne jako ulitá.

Klady
 • skvělý design
 • nízká hmotnost
 • možnosti nastavování tlačítek a jiných parametrů
 • prémiová záruka
 • ideální pro cestování
 • délka kabelu
 • RGB podsvícení
 • výkonné funkce
Zápory
 • pro některé uživatele může být velikost myši problematická
 • RGB podsvícení na zadní straně se zakrývá dlaní
 • náchylnost na prach
 • nemožnost přidání závaží
0.0

Doporučujeme

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.