WRC - náhled

WRC 23 údajně vyjde později, než bylo původně plánováno

7. 7. 2023
Zdroj náhledu: Nacon

První díl virtuálního šampionátu FIA World Rally Championship, který má pod hlavičkou vývojářské studio Codemasters a EA, zřejmě nabere zpoždění. WRC 23 má údajně přijít až koncem letošního roku, a to možná jen na PC a současnou generaci konzolí.

První zvěsti o datu vydání se objevily na jaře. Známý leaker billbil-kun tehdy prozradil, že je WRC 23 tzv. připraveno ke spuštění. Spolu s tím odhalil i konkrétní datum vydání, jež bylo plánováno na 28. červenec letošního roku. Jelikož jsme se však o novém díle zatím mnoho nedozvěděli, je nepravděpodobný příchod koncem tohoto měsíce. Naopak se objevují zvěsti, že bylo WRC 23 odloženo na konec letošního roku. V novém příspěvku billbil-kun tvrdí, že hra nevyjde dříve než někdy před 1. listopadem. Zároveň s tím přichází i informace o platformách. Nový díl je údajně plánován pouze pro PC a konzole nové generace Playstation 5 a Xbox Series X/S. Majitelé starších konzolí mají zřejmě smůlu.

Kromě informací o datu vydání jsme se dočkali i přiblížení některých funkcí. WRC 23 má být prvním dílem série, kde si budeme podle všeho moci postavit svůj vlastní soutěžní vůz. Hra také nabídne několik herních režimů a taktéž soutěží, jako je například Monte Carlo Rally, Vodafone Rally of Portugal či Italy Sardinia Rally.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.