Yars Rising - úvodka

Yars Rising bude sequel po 42 letech

20. 4. 2024
Zdroj náhledu: IGDB.com

Na Nintendo Indie World Showcase se objevilo pár překvapení a pokud jste náhodou pamětníci a znáte knihovnu Atari 2600, největším šokem pro vás muselo být oznámení hry Yars Rising. Bude se jednat o akční metroidvanii, již vytvořilo studio WayForward (vydavatel Atari), které má bohaté zkušenosti v tomto žánru díky titulům Shantae. V počinu budeme hrát za hackera jménem Emi, jenž postupem ve hře získává sílu a s její pomocí získává biohacky, s nimiž se dostává do oblastí dříve jemu nepřístupných. Prakticky tak je tu cyberpunkové anime

Nejpřekvapivější ale je, že Yars Rising navazuje na hru pro Atari 2600 s názvem Yars' Revenge, kde šlo o střílečku na jedné obrazovce, v níž se snažíte porazit velkého zlého bosse. Na středu obrazovky byla ale velká bariéra a zvláštní statické efekty. Zkrátka na první pohled je to jedna z nejzapeklitějších retro her, jaké kdy uvidíte. Jenže experimenty byly běžným standardem tehdejší doby a dnes je považována za jednu z nejlepší her, které kdy pro Atari 2600 vznikly. 

Yars' Revenge bude hratelné ve hře Yars Rising jako minihra, aby vzdal hold této klasice. Každopádně to zůstává jedním z nejzajímavějších oživení IP, jaké jsem kdy viděl, ale s ohledem na pověst studia WayForward jsem nadšený, že vidím novou metroidvanii od studia, jež s ní má zkušenosti.  Navíc už v roce 2022 řekl Howard Warshaw serveru DualShockers, že sequel je na cestě, a tak je fajn, že toto slovo dodržel, protože už podle traileru to bude jízda. Počin vyjde údajně někdy během letošního roku, a to na PC, Nintendo, PlayStation 4 a 5, Xbox One a Xbox Series X a S a samozřejmě i na Atari VCS.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.