Invincible

Skybound plánuje vytvořit AAA hru Invincible

18. 4. 2024
 

„A co ti zbude? A CO TI ZBYDE, KDYŽ VŠICHNI ZEMŘOU? Ty, tati, budu mít stále tebe…“ Scéna, která mě dodneška dohání k slzám, ale nemohu se na ni vynadívat. Nedávno skončila animovaná druhá řada populární komiksové adaptace Invincible na Amazonu. Opět spousta emocí, hodně slz, ale stejně, tohle je příběh, který si spousta hráčů chce skutečně zahrát. Ostatně mobilní RPG Invincible: Guarding The Globe zklamalo, vizuální novela Atom Eve také. Nyní se to rozhodl změnit vydavatel Skybound Entertainment, jenž spustil kampaň s účelem zafinancovat vývoj pořádné hry.

Velice překvapivě se ale vyhnul Kickstarteru a zamířil na platformu Republic. Investoři určitě už nyní kroutí očima. Nejedná se totiž o poslání peněz na vývoj hry, ale přímo o investování do Skybound Entertainment. Je to taková netypická crowdfungová kampaň, kde si asi rovnou můžeme položit otázku, jestli se vůbec vyplatí investovat. Minimální (už dávno překonaný) cíl bylo získat nejméně 50 tisíc dolarů, maximem je pak 5 milionů dolarů. V době psaní článku je vybráno od 211 investorů celkem 470 000 dolarů, tudíž to vypadá, že kampaň slaví úspěch.

Do konce sice zbývá ještě 13 dní, nicméně dle popisu z projektu: „Většina crowdfundingových kampaní se točí kolem nezávislých her a investoři mají jen málokdy možnost se dostat do společnosti herních AAA vydavatelů…“ Skybound má kompletní kontrolu nad celým projektem a nejnovější hra bude plnohodnotná AAA, neboť už nyní v týmu pracuje přes 30 lidí. Počin má tak velice slušně našlápnuto, navíc třetí řada byla potvrzená, čtvrtá a pátá údajně v přípravě a komiksová série už byla dávno ukončena. Naplní tak tvůrce tento velký potenciál? A samozřejmě pro ty, co neví, jsem si nachystal krátký odstaveček, co to vlastně ten Invincible je.

Jak už jsem několikrát zmínil, jedná se původně o komiksovou sérii. Ta byla vytvořena spisovatelem Robertem Kirkmanem a kreslířem Corym Walkerem. Vyznačuje se živým a detailním kreslením a také nekompromisním příběhem plným emocí, akce a politických intrik. Hlavním hrdinou je puberťák Mark Grayson, který odhaluje své po otci zděděné nadpřirozené schopnosti a stává se superhrdinou. Série nabízí hluboké postavy, neočekávané zvraty a temné tóny, které ji odlišují od tradičních superhrdinských příběhů. Invincible přináší svěží pohled na žánr superhrdinů a zároveň se nebojí prozkoumat složité etické otázky a důsledky moci.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.