Stellar Blade kraska zblizka

Za jak dlouho dohrajete Stellar Blade?

4. 4. 2024
Zdroj náhledu: SHIFT UP

Duben bude jistojistě prozatím tím nejvolnějším měsícem letošního roku, protože mnoho vydavatelů směřovalo termíny svých chystaných novinek na jindy. Nedá se sice hovořit o období letního sucha, ale peněženky hráčů možná protentokrát nezůstanou zcela vyprázdněny, jako tomu bylo týdny dříve. I přesto se v dubnu rýsuje pár zajímavých kousků, mezi nimiž jasně září akční mlátička od studia Shift Up. Stellar Blade od vydání dělí asi tři týdny a vývojáři s nedočkavými fanoušky sdílí některé podstatné informace. Potvrzenou zprávou je, že hra nabídne přibližně dvaceti-až pětadvacetihodinovou příběhovou kampaň. Vedlejší obsah má údajně vystačit na dalších cca deset hodin. V celkovém součtu byste u Stellar Blade neměli strávit více než 35+ hodin, pokud se do postapokalyptického světa nebudete chtít vrátit v druhém průchodu.

Potěšující zprávou je absence jakýchkoliv mikrotransakcí. V posledních letech právě ty patří k trendu, jak hráče popostrčit utrácet ve velkém třeba za skiny. Ředitel Shift Up v rozhovoru ovšem dodal, že v blízké budoucnosti může do hry přijít crossover s dalšími IP, což by vedlo k placeným balíčkům obsahujícím další kosmetiku. V nynější fázi vývoje se neplánuje, že by Stellar Blade mělo dostat příběhové rozšíření, ale nikdy neříkej nikdy.

Společnost Sony před pár dny spustila bezplatnou demoverzi hry a dojmy hráčů jsou velmi pozitivní. Velké chvály se mezi komunitou dočkala nejen vizuální stránka, ale také soundtrack, soubojový systém, výkon a celková hratelnost. Jeden uživatel na platformě X dokonce sdílel, že po vyzkoušení dema zrušil svou předobjednávku… místo toho sáhl po Deluxe edici. Stellar Blade se rýsuje jako jedna z nejslibnějších exkluzivních titulů na PlayStation 5 tohoto roku. Mnoho fanoušků se už nemůže dočkat, až vyrazí prozkoumat svět, který si očividně bere velkou inspiraci od Devil May Cry, NieR, Sekiro a dalších hráči tolik milovaných sérií. 

Hlad hráčů dokonce sahá až do takových mezí, že se Stellar Blade vyhoupl na první příčku nejpředobjednávanějších her na PlayStation Store. Dvě z pěti objednávek jsou právě na chystané akční dobrodružství s Eve v hlavní roli. Stejně tak tomu je na Amazonu. Daleko žádanější je Deluxe edice než základní hra, protože vychytralí hráči pochopili, že exkluzivní bonusy zkrátka stojí za to si připlatit.

Stellar Blade vychází 26. dubna 2024 pouze na PlayStation 5.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.