Nejocekavanejsi tituly - duben

Nejočekávanější tituly chystané na duben

1. 4. 2024
 

Hody, hody, doprovody, já jsem malý hráč, propařím i celé noci, přes den jsem velký spáč. Pomlázky do rukou a vzhůru na koledu. Moderní hospodyňka pro pírko dnes asi už neskočí, ale místo čokoládové či lihové výslužky třeba přispěje na nějakou novinku tohoto měsíce. Duben sice bude prozatím ten nejméně plodný měsíc, alespoň nám naše peněženky poděkují.

Vivat Slovakia    

18. dubna / Early Access / PC

Vítejte na pomezí západní a východní Evropy v čerstvě založené demokratické zemi, na Slovensku, kde vládnou peníze a násilí. Divoká 90. léta v Bratislavě ovládají mafiánské gangy, které si s ničím a s nikým neberou servítky ani za bílého dne. Jak praví jedno staré přísloví, „co neukradneš, to nemáš“.  Hráči ve hře Vivat Slovakia zaujmou roli holohlavého třicátníka a člena tajné policie. V přestrojení za taxikáře budete kontrolovat podezřelé osoby, objevovat velký otevřený svět a plnit hromadu příběhových misí v dobách mladé Slovenské republiky po rozdělení československé federace. Vlastence jistě potěší slovenský dabing. 

No Rest for the Wicked    

18. dubna / Early Access / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Titul No Rest for the Wicked bude akční RPG, které se dle slov tvůrců z Moon Studios pokusí o inovaci žánru. Poté, co království ztratí svého moudrého panovníka a na trůnu uvítá nezkušeného, leč arogantního vladaře, přihlásí se o slovo mor, který mění obyvatele v monstrózní a agresivní verze sebe sama. Zapadlý ostrov se stane centrem prapodivných sil a hráč jej jako člen skupiny mystických svatých bojovníků prozkoumá s cílem očistit zemi od zla. Mezi tím budete očarovávat své zbraně, bojovat s bossy a dalšími stvůrami o holý život a vyrábět vzácná brnění. Titul nabídne i možnost online kooperačního režimu po boku až tří přátel.

Tales of Kenzera: ZAU    

23. dubna / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Projekt od Surgent Studios se na hráče pokusí zapůsobit dojemným vyprávěním mladého šamana Zaua, jenž se vydá do nejhlubších temnot, aby získal zpět duši svého mrtvého otce. Vyjednat s bohem smrti takovou prosbu ovšem nebude nic jednoduchého. Mytologická země Kenzera, plná ztracených duší předků, ho vystaví nejedné zkoušce. Aby se stal hoden postu Nganga – duchovního léčitele –, musí ovládnout své emoce a smířit se s bolestí, kterou s sebou smrt přináší. Tales of Kenzera: ZAU slibuje vysoce emotivní příběh inspirovaný skutečnými pocity, jež dokáže zahojit pouze láska.

Stellar Blade    

26. dubna / PlayStation 5

Eve je členkou jakéhosi odboje, který se ze zdemolovaného povrchu Země snaží sprovodit záhadné tvory jménem Naytiba. Lidé kvůli nim byli nuceni uprchnout do bezpečí hlubokého a temného vesmíru, zatímco několik bojovníků nasazuje své životy pro to, aby zachránili planetu z rukou nepřátel. Zdecimovaný svět a všudypřítomné trosky dříve majestátních měst hráčům nabídnou volnost prozkoumat otevřený svět dle své libosti v rozsáhlé kampani a také obdivovat vnadné křivky hlavní hrdinky, které budete mít po celou dobu doslova před očima. Akční rubačka Stellar Blade od korejských vývojářů ze studia Shift Up už doslova klepe na dveře.

Sand Land    

26. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Vzhůru do pustin, kde lidé i démoni trpí extrémním nedostatkem vody. Jakožto mladý princ démonů Beelzebub se společně se svou výpravou nepřizpůsobivých hrdinů vydáte na cestu za legendárním pramenem. V tomto akčním RPG se vrhnete do pouštního světa, který vytvořil Akira Toriyama. Sand Land je nehostinné místo, v němž jen tak někdo nepřežije. Vám k tomu dopomohou vámi zkonstruovaná vozidla včetně bitevních tanků se silnými děly, zbraněmi a dalšími vychytávkami. Odhalte skrytá tajemství, překonejte všechny překážky a najděte vstup do neznámého světa.

Dále také vychází    

Placid Plastic Desktop / 1. dubna / PC

Beat Slayer / 4. dubna / PC

Madhouse Madness: Streamer's Fate / 4. dubna / PC

Biomorph / 5. dubna / PC

Sons of Valhalla / 5. dubna / PC

Children of the Sun / 9. dubna / PC

Broken Roads / 10. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Jack Holmes: Master of Puppets / 12. dubna / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Grounded / 16. dubna / PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

Harold Halibut / 16. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Dead Island 2 / 22. dubna / Steam

Phantom Fury / 23. dubna / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes / 23. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Lunar Lander Beyond / 23. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

Teenage Mutant Ninja Turtles: Wrath of the Mutants / 23. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Whisker Waters / 25. dubna / PC, PlayStation 5, Nintendo Switch

Another Crab's Treasure / 25. dubna / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

TopSpin 2K25 / 26. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Manor Lords / 26. dubna / PC

Echoes of the Plum Grove / 29. dubna / PC

The Curse of Grimsey Island / 30. dubna / PC

Sea of Thieves / 30. duben / PlayStation 5 

Dave the Diver / duben / PlayStation 4, PlayStation 5

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.