Teenage Mutant Ninja Turtles The Cowabunga Collection – úvodka

Želvy ninja ze starých konzolí a arkádových automatů se vrátí již 30. srpna

23. 7. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Želváci se vracejí! Řeč je samozřejmě o těch náctiletých, zmutovaných a ovládajících umění nindžů. Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection, očekávaná kompilace klasických arkádových a konzolových her, které v průběhu osmdesátých a devadesátých let vydávala společnost Konami, má nově stanovené datum vydání. Hráči by si měli v kalendáři vyznačit úterý 30. srpna tohoto roku.

Kolekce vyvíjená společností Digital Eclipse bude obsahovat celkem třináct titulů, kde najdeme slavné arkádové beat'em upy, jejich konzolové porty a další želví hry pro různé platformy. Chybět nebude ani skákačka Teenage Mutant Ninja Turtles, která v roce 1989 vyšla pro konzoli Famicom/NES nebo její o rok mladší žánrová sestřička Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of The Foot Clan z původního Game Boye.

Všechny hry poběží v emulátoru, přičemž bude doplněna možnost každou hru libovolně ukládat a vybrané tituly budou rozšířeny o možnost online hraní. Lokální multiplayer bude dostupný u všech her, které jej podporovaly ve své původní podobě. Bude také možné vybírat mezi japonskou a exportní verzí každé hry.

Spolu s nedávno vydanou retro hrou Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge tak chystaná kompilace nabízí hráčům možnost vrátit se do doby, kdy se celá multimediální franšíza se zmutovanými želvími nindži nacházela na vrcholu slávy.

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection vyjde pro PC, Switch a současné i last-gen verze konzolí PlayStation a Xbox.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.