„Žertovná“ kryptoměna Dogecoin je na vzestupu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

20. dubna 2021 – první den, který byl vyhlášen jako světový den Dogecoinu. Časově spadá tento den v jedno se světovým dnem konopí, což ovšem nemá žádnou souvislost.

Není kryptoměna jako kryptoměna

Co je to Dogecoin (čteno „doudžkojn“)? Zkrátka další z kryptoměn vedle Bitcoinu, Etherea apod., k jejichž těžbě se využívají i herní grafické karty. Měnu velkou měrou popularizoval Elon Musk, který ji zmiňoval ve svých tweetech. Logem této měny není nic jiného než samotný pes „Doge“, který je známý z internetových memů.

Současně s oslavami dne Dogecoinu oznámil americký obchod s hardwarem Newegg, že začíná přijímat platby v této poněkud zvláštní kryptoměně. Stal se tak jedním z prvních obchodů, které toto umožňují. Manažer značky Newegg, Andrew Choi, k tomu uvedl: “Zavázali jsme se k tomu, že zákazníkům umožníme nakupovat pro ně tím nejlepším způsobem. To také znamená, že je necháme dokončit platby metodou, která jim sedí nejlépe.”

Dogecoin v poslední době zaznamenal velký nárůst, takže zatímco před rokem měl hodnotu kolem 0,06 $, teď už stojí 0,4 $. Jeho cena tedy stoupla více jak šestinásobně. Abyste si v USA koupili grafickou kartu jako Nvidia GeForce RTX 3080 nebo AMD Radeon RX 6800 XT, potřebovali byste tak 2500 Dogecoinů, pokud tedy chcete platit v kryptoměně.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn