Steam Awards 2023 – vítězové

Známe vítěze Steam Awards 2023

3. 1. 2024
Zdroj náhledu: steamcommunity.com

Hlas lidu rozhodl, a nejen každoroční The Game Awards jsou tolik očekávanou událostí oceňující ty nejlepší videohry daného roku. Dlouholetí uživatelé platformy Steam již dávno vědí, že zároveň s velkým vánočním výprodejem startuje hlasování pojmenované jako Steam Awards. Hráči během slevového šílenství mohli hlasovat pro své favority až v jedenácti různých kategoriích včetně Hry roku. Konečně víme, jak hlasování dopadlo. Absolutním vítězem té nejprestižnější kategorie se stejně jako na The Game Awards stal titul Baldur's Gate 3, což pro většinu nebude velkým překvapením vzhledem k uživatelským ohlasům a popularitě hry. Kromě toho si odnáší i druhý zářez za Nejlepší příběh. 

Také nedávno vydaný nezávislý titul Lethal Company dokázal u hráčů zabodovat natolik, že si odnesl cenu v kategorii Nejlepší hra s přáteli. S partou přátel cestujete na různé planety, abyste shromáždili co nejvíce materiálu ve snaze splnit kvótu hamižné společnosti. Hledání zdrojů vhodných k prodeji však komplikují smrtící události a ještě nebezpečnější monstra. Hra si i přes slabší vizuální stránku stále drží stabilní hranici aktivních hráčů nad sto tisíc každý den. 

Mezi vítězi dalších kategorií najdeme například Hogwarts Legacy jakožto Nejlepší hru na Steam Deck, Starfield jakožto držitele ceny za Nejinovativnější hratelnost či Atomic Heart za Nejlepší vizuální styl. Seznam všech vítězů v jednotlivých kategoriích naleznete níže. Nezapomeňte také, že až do 4. ledna 2024 máte stále čas pořídit stovky, ne-li tisíce her ve slevě a získat exkluzivní samolepky či odznak.

Hra roku   

Baldur's Gate 3

VR hra roku   

Labyrinthine

Nesmrtelná hra   

Red Dead Redemption 2

Nejlepší hra na Steam Deck   

Hogwarts Legacy

Nejlepší hra s přáteli   

Lethal Company

Nejlepší vizuální styl   

Atomic Heart

Nejinovativnější hratelnost   

Starfield

Nejlepší hra, která vám nejde   

Sifu

Nejlepší soundtrack   

The Last of Us Part I

Hra s nejlepším příběhem   

Baldur's Gate 3

Pane doktore, vy jste se zase kochal   

Dave The Diver

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.