Shadows over Silesia intro

1428: Shadows over Silesia bude pro nevidomé!

23. 4. 2022
 

Začátkem letošního roku jsme vás informovali o připravované dobrodružné akční adventuře 1428: Shadows over Silesia. Hra se, jak již název napovídá, odehrává ve Slezsku roku 1428, tedy v pozdní fázi temného středověku. V tomto roce také začíná husitské tažení do Slezska, kterého se zúčastníte.

Před pár dny vývojářské studio KUBI Games, tedy konkrétně Petr Kubíček, oznámilo, že připravovanou temnou adventuru budou moci hrát také nevidomí. To dokládá i zveřejněným audio trailerem pro nevidomé hráče.

V traileru je jasně popsáno, jakou formou se hra pro nevidomé bude prezentovat a také jakým stylem a efekty bude doprovázena. Dle audio traileru se bude jednat o plně vyprávěný příběh, který bude doplněn o speciální efekty. V návaznosti na ně pak bude moci hráč reagovat a tím ovlivnit samotné hraní.

1428 Shadows over Silesia – mrtvolky

 Za nás se jednoznačně jedná o skvělý krok, který si zasluhuje velké uznání a velký respekt. Hra má velmi poutavý zajímavý příběh, který je postaven na historických základech, a hra jej lehce ohýbá ke svému prospěchu. Samotný nápad se zapojením nevidomých hráčů do centra tohoto dobrodružství působí samo o sobě více než skvěle a nemůžeme se dočkat více informací k této hře z našich luhů a hájů.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.