A Plague Tale Requiem - Cover

A Plague Tale: Requiem nabídne propracovanější svět i hratelnost, říká režisér hry

17. 7. 2022
Zdroj náhledu: Asobo Studio

Ačkoli to trvalo trochu déle, než by mělo, zdá se, že herní průmysl se pomalu a nadobro odklání od konzolí poslední generace a umožňuje vydavatelům řad PlayStation 5 a Xbox skutečně využít sílu novějšího hardwaru. A Plague Tale: Requiem je jednou z her, které se zcela vyhnou zařízením poslední generace, a je pravděpodobné, že díky tomu bude lepší hrou.

Režisér hry A Plague Tale: Requiem, Kevin Choteau, na toto téma nedávno hovořil s časopisem Edge a potvrdil, že přechod na hardware nové generace umožnil jeho týmu ignorovat předchozí technická omezení a „posunout horizont“ hry mnohem dál. Choteau naznačil masivní zlepšení vizuální věrnosti i hratelnosti a také uvedl klíčový příklad toho, co nyní studio mohlo dokázat.

Krysy a krysí hordy byly klíčovým prvkem A Plague Tale od samého počátku, ale s tím, jak Hugo v Requiem nabýval na schopnostech, si příběh vyžádal kulisy, které by na konzolích předchozí generace nebyly možné. Podle Choteaua se ve hře objeví honičky se stovkami tisíc krys vykreslených najednou a také dynamicky se vyvíjející lokace, které se nyní mohou měnit za běhu v závislosti na tom, co se děje v příběhu. Umělá inteligence, grafika a základní herní smyčka byly zřejmě přepracovány s ohledem na nový a vylepšený hardware, takže Requiem bude od samého začátku fungovat na plné obrátky.

Choteau přirovnal některé věci, které jeho tým udělal s Innocence, k „divadelním kulisám“, které nemusely obstát pod drobnohledem. To by však neměl být případ Requiem. Nejsilnější stránkou A Plague Tale: Innocence nebyla nutně hratelnost, ale naopak příběh. Pokud se vývojářům podaří využít vylepšeného hardwaru konzole k tomu, aby cestou přinesli lepší herní mechanismy, jak naznačil Choteau, může se ze hry nakonec stát ještě větší hit.

Ne každý je nadšený z představy, že dostane další hru, kde si dvojice hlavních hrdinů poradí se světem. Někteří se domnívají, že moderní hry duo formuli nadužívají, a Requiem tyto obavy pravděpodobně neuklidní. Těm, kterým hry nevadí, však rozhovor s Choteauem předznamenává velké věci pro další hru Plague Tale.

A Plague Tale: Requiem vychází 18. října 2022 pro PC, PS5, Switch a konzole řady Xbox.

Zdroj: gamerant

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.