Ach, vy dívky mládím zmítané 1 – úvodka

Ach, vy dívky mládím zmítané 1 – věnuj mi své poprvé

8. 11. 2023
 

Vzpomínáte si na období ve vašem životě, kdy pro vás výraz „sex“ přestal být pouze sprostým slovem, a naopak ve vás začal podněcovat zvídavé touhy po tělesnosti? Pamatujete si, kdy ve vás myšlenka na polibek nevyvolávala to znechucené dětské „fuj“, nýbrž vzrušení? Svět dospělých je plný erotiky a vstoupit do něj chce pořádnou odvahu. Ostatně zažili jsme si to každý, a možná právě proto je nová série romantické mangy od nakladatelství Crew s názvem Ach, vy dívky mládím zmítané tolik povědomým čtením. Hrdinkám se totiž mění jejich dosavadní život přímo pod rukama, když začnou pociťovat tlak z všudypřítomné smyslnosti.

Autor:
Kresba:
Vydavatel:
Žánr:
Překlad:
Počet stran:
Tisk:
Vazba:
Rozměry:
Rok a měsíc vydání:
ISBN:
Vydání:

Mari Okada
Nao Emoto
Crew
Romantické
Jakub Jezdinský
204
černobílý
brožovaná
128 × 182 mm
říjen 2023
9788076794511 
první

Zdroj: Crew

To obyčejné slovíčko otřáslo naším světem

Ach, vy dívky mládím zmítané je na první pohled nevinná manga o dospívání, ale mohu vám prozradit, že hned v prvním díle se to pěkně zvrtne a kolečka osudu začnou pracovat ne na plné, ale na dost divoké obrátky. Mám pocit, že okurkový salát a culíček už nikdy neuvidím v tom samém světle jako doposud. Děkuji pěkně.

Příběh čtenáři servíruje ne jednu, ale rovnou pět ústředních hrdinek, jež jsou čirou náhodou jedinými členkami literárního klubu. Protože jde o náruživé knihomolky a milovnice kvalitní literatury, jejich celý svět se doposud točil kolem knih. S přibývajícím věkem však nejen ve třídě začínají pozorovat změnu. Jako jedny z posledních totiž ještě nezabrouzdaly do vod jim úplně neznámých a dalece mimo jejich komfortní zóny, do vztahů a s tím spojené erotiky. Stačí tak jedna příhoda nadhazující téma, co by chtěly zažít, než zemřou, a najednou začíná přerod z nevinných slečinek na ženy. Jak si s tím pětice dívek poradí, se dočtete v manze. Rovnou prozradím, že bez pořádných trapasů se to neobejde.

Zdroj: Crew

Slabochovo erotické ukřižování

Málokdy narazím na mangu, kde se děj hnedle v prvním díle nekontrolovatelně rozjede. Jsem zvyklá, že první svazky čtenáři většinou nastiňují hlavní zápletku, a než jste uvedeni do problematiky, nastane konec. V případě Ach, vy dívky mládím zmítané 1 o informativní část nejste ochuzeni, ale protože jí není zapotřebí tolik, abyste se do příběhu vžili, je zde o to větší prostor začít tropit neplechy. Manga je kategorizována jako romantická, ale daleko větší zastoupení (alespoň v prvním díle) má humor. Každý máme ve svém repertoáru několik vtipných příhod z dob, kdy jsme byli ještě mladí, naivní a teprve jsme objevovali, co za intimnosti můžeme provádět. Pokud se o tom stydíte mluvit, Ach, vy dívky mládím zmítané 1 téma vynese na povrch a možná vám tím připomene trapné události z minulosti, na které jste chtěli už dávno zapomenout. 

Dnes už se jim při brouzdání ve své paměti směji a stejně tak k námětu přistupuje i manga. Snaží se vtipnou formou pobavit příhodami z běžného života, které všichni moc dobře známe nebo jsme zažili na vlastní kůži. Díky této povědomosti se s hrdinkami rychle sžijete a budete s nimi prožívat každý jeden trapas. Abyste si však nemysleli, že Ach, vy dívky mládím zmítané 1 je jenom o tom jednom, je mou milou povinností vyvést vás z omylu. Manga sice staví na pikantnějším tématu, ale v první řadě se snaží popsat pro někoho nelehký proces dospívání. Snaží se čtenáři předat poselství, že není potřeba chvátat a tlačit se do něčeho, na co ještě nejste připraveni, jen kvůli tomu, abyste nebyli pozadu oproti ostatním. Že je důležité nejprve pochopit sebe samého i své pocity a být sami k sobě upřímní. A co je nejdůležitější, že všichni máme city a nikdo nemá právo je pošlapat.

„Pohlavní styk v literárním podání je naprosto v pořádku. Ten reálný ale není nic než přízemní tělesnost!“

Erotika je dobrá jenom jako koncept! Jinak je to čirá dekadence

Manze Ach, vy dívky mládím zmítané 1 lze jen stěží něco vyčítat. Při čtení se budete náramně bavit, možná si vybavíte, jak jste se s podobnou situací vypořádávali vy, a k tomu všemu ze stránek snadno vyčtete autorův záměr vám předat hned několik poselství. Téma intimity je skvěle protkáno romantickým příběhem, který je sice ještě v plenkách, ale do budoucna se rýsuje vskutku slibně. Kromě toho se možná i něco přiučíte. Věděli jste například, jaký je význam slova „deflorace“? Ne, nemá nic společného s flórou, jak vám jistě hned vyvstalo v mysli. Googlete na vlastní nebezpečí nebo se vrhněte mezi stránky.

Z dialogů mezi dívkami jde vyčíst mnoho emocí. Jakpak by ne, když s nimi hormony cloumají na všechny strany a strach z neznámého jakbysmet. Díky dobře provedeným kresbám zaměřeným právě na čitelnost pocitů přesně víte, co dívky prožívají. I když je vizuál černobílý, jasně rozeznáte, když se červenají, ať už z důvodu častého studu, nebo rozpaků. Knihou proudí skvělá energie a přispívá k tomu i dynamika, s jakou autor pracuje. Jestli bych měla jednu malou drobnost přece jen vytknout, byl by to fakt, že pro některé čtenáře by téma erotiky, intimity a sexuálního dospívání mohlo být citlivé nebo nekomfortní.

Musíme rozlišovat mezi literaturou a pornografií

Ještě než tuto recenzi utnu a vyřknu konečný verdikt, Ach, vy dívky mládím zmítané 1 není kniha určená výhradně dívkám. Dovolím si tvrdit, že i chlapcům toho může hodně dát, přestože se primárně zaměřuje na pohled očima něžného pohlaví. Mangu rovněž do určité míry lze brát jako satiru, protože z ní při bližším zkoumání lze vyčíst, jak společnost rozdílně nahlíží na dospívání mužů a žen. Zatímco chlapci mají dovoleno vše, dívky mluvící otevřeně a bez zábran o erotice jsou brány jako poběhlice. Manga navíc zabíhá i do tématu souvisejícího se vzhledem a ukazuje nám stereotyp, že právě to, jak žena vypadá a jak se obléká, určuje její sexuální zkušenosti.

Pokud vás manga zaujala, rozhodně se nebojte jí dát šanci. Plusem je i to, že Ach, vy dívky mládím zmítané je osmidílná uzavřená série, takže není potřeba se strachovat o úložný prostor či roky netrpělivě vyhlížet zakončení. Já už se těším na další díl, kterého bychom se měli dočkat začátkem následujícího kalendářního roku. Ti nedočkaví z vás si mohou zkrátit čekání skrze anime adaptaci Araburu Kisetsu no Otome-domo yo, jak zní originální název.

Ach, vy dívky mládím zmítané 1 je vtipně romantickým příběhem o dospívání, který se zaměřuje na témata intimity a sexuálního objevování. S kombinací humoru a důležitých poselství o sebepoznání a sebereflexi si získá široké publikum, ale může být nekomfortní pro ty, kteří se stydí, nebo dokonce nesnášejí otevřenost v tématu erotiky.

Klady
  • inspirativní příběh
  • sociální přesah
  • dobře čitelné emoce
  • pobaví, zároveň dojme a poučí
  • lehce provokativní
Zápory
  • pro některé čtenáře může být téma citlivé či nekomfortní
  • znalci anime jsou ochuzeni o moment překvapení
Infobox
0.0

Doporučujeme

Zpracování

Příběh

Vtažení do děje

Postavy

Humor

Dialogy

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.