ETS2 1.49 - mraky

Aktualizace 1.49 přinese do American Truck a Euro Truck Simulator 2 možnost zakoupení ojetých tahačů a změny v opravách

31. 10. 2023
Zdroj náhledu: SCS Software

Nadcházející aktualizace pro české hry American Truck Simulator a Euro Truck Simulator 2 s označením 1.49 bude, co do obsahu, zřejmě opravdu bohatá. Zatímco včera jsme psali, že s novou verzí dorazí dramaticky přepracovaná obloha a efekty počasí, dnes se s vámi podělíme o další novinku, která s aktualizací 1.49 dorazí. Tou bude možnost zakoupení ojetých tahačů.

Zdroj: SCS Software

Zakoupení ojetého tahače využijí pravděpodobně pouze nováčci, kteří s hraním začínají a nemají prozatím vydělané potřebné peníze pro nákup nového. Samozřejmě budou ojetiny obsahovat určité opotřebení, které si buď budete muset nechat sami opravit, anebo jej dočasně ignorovat. Možnost zakoupení ojetého tahače nebude ani nikterak zdlouhavá a každý takový kamion si budete moci zakoupit přímo z hlavní nabídky. Odpadne tak nutnost navštívit například oficiální prodejce.

Zdroj: SCS Software

Když už se bavíme o opotřebení, aktualizace 1.49 přinese do American Truck a Euro Truck Simulator 2 další zásadní změnu. Tou je nový systém opravy tahačů a míra opotřebení. Dosud jste mohli na svých kamionech opravovat prakticky jen ty věci, které jste si svojí vinou sami rozbili, a nějaká míra opotřebení ve hře prakticky neexistovala. Nově se bude poškození dělit na tři částí. Vaší vinou poškozené věci budete moci opravovat stejným způsobem jako dosud. Nově se vám ale budou tahače a jejich díly opotřebovávat i zcela přirozeně, přičemž tento typ poškození vyřešíte pouze výměnou daného dílu či kompletní revizí tahače. Dá se jednoduše říci, že si ve hře nyní budete muset hlídat více věcí a cena oprav bude pravděpodobně o něco vyšší, než je doposud. Na druhou stranu ale můžeme říci, že implementace opotřebení nám dá zase o něco více realistický zážitek z jízdy. Jak chystané změny vnímáte vy? Líbí se vám?

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.