Remake Resident Evil 4 – ha ha

Top 5 „spooky“ slev na Steamu

30. 10. 2023
Zdroj náhledu: Capcom

Máme rádi slevy a dobré hry. A ještě víc slevy na dobré hry. Proto jsme pro vás připravili příležitostnou rubriku Top 5 slev, v níž vám dáme tipy na hry, které se aktuálně vyplatí koupit ve službě Steam. Ušetřete s námi pár drobných a nechte se inspirovat k nákupu.

Festival strachu na Steamu je v plném proudu, s ním i spousty slev, a pokud vám zůstaly v kapse po nákupu oranžových dýní nějaké drobné, máme pro vás inspiraci, jak se i jich efektivně zbavit. Rubrika se nezaměří na nejstrašidelnější tituly, protože těch je ve slevě momentálně dostatek. V této rubrice svou pozornost soustředíme spíše na tituly, které si svojí hratelností a kvalitou zasloužily místo na výsluní. Důležitý ukazatel tvoří i historické slevové minimum, protože slevová čerstvost je pro nás to pravé ořechové. Berte tedy do slevového bojiště svou peněženku a pojďte se s námi podívat na náš výběr. Kouknout se můžete i na konkurenční Epic, kde kolega z redakce pravidelně odkazuje na to, co zdarma potěší každého hráče.

5. Happy Game (historické slevové minimum)

Páté místo našeho žebříčku otevírá česká hra od vydavatele Amanita Design. V této neveselé děsuplné hře, u níž je pozitivně naladěný jenom její název (Happy Game), můžete poznat strach malého dítěte, které upadlo do strašidelné noční můry. Nenechte se zmást roztomilými postavičkami a pohádkovým prostředím. Naše Nikky hru zrecenzovala a já přikládám její menší citaci: „Hra je bláznivá psycho jízda, která u Amanity Design nemá obdoby. Na Halloween naprosto ideální titul k navození strachu a rozpolceného duševního stavu. Happy Game rozhodně není tak happy a společně s jednoduchou hratelností, děsivou atmosférou a správně laděnou grafickou stránkou jde o povedenou adventuru na osamělé temné večery.“

Plná cena:
Akce:
Po slevě:      

59,99 €
84 %
9,59 €

4. Mass Effect™ Legendary Edition (historické slevové minimum)

Mass Effect už v top pětce byl několikrát. Svůj titul nejlepší slevy dokázal obhájit i z loňska, ale v naší rubrice klesl z 1. na 4 místo. Co je důležitější, od posledního slevového minima klesla také cena hry, což je pro nás významný faktor. Mass Effect™ Legendary Edition nás táhne do výšin vesmíru a spokojenost hráčů hodnotících hru se na Steamu odrazila jako „Velmi kladná“. Zda je tomu opravdu tak, můžete spolu s námi zjistit, protože autoři odpustili až 75 % z ceny hry. Nejedná se ani o starý titul a taková sleva prostě patří na první místo. Mass Effect™ Legendary Edition si můžete zahrát v 4K Ultra HD rozlišení a rozhodně nám dejte vědět, co si o něm myslíte.

Plná cena:
Akce:
Po slevě:      

59,99 €
84 %
9,59 €

3. Plague Inc: Evolved (historické slevové minimum)

Kdybyste měli chuť se vrátit pár let nazpátek a znovu si užít období pandemie, Plague Inc: Evolved je rozhodně ta správná volba. Nejděsivější období všech extrovertů je totiž možné získat za minimální peníze. Kultovní simulace pandemie, která je tady s námi už několik let, se v našem žebříčku umístila na bronzové příčce. Ndemic Creations se vás snaží na tuto hru znovu přilákat hezkou cenou a my hru můžeme jenom doporučit. Vývojáři taky zároveň vrhli do slevového šílenství všechny hry z této série, a vy si tak za pár drobných můžete zaplnit svoji herní knihovnu různými druhy nemocí, které vám paradoxně dopřejí pocit zábavy a lehce polechtají vaše dopaminové buňky.

Plná cena:
Akce:
Po slevě:      

14,79 €
70 %
4,43 €

2. Resident Evil Village (historické slevové minimum)

Kultovní hororová série Resident Evil si zapsala jedno ze svých dítek do našeho seznamu Top 5 slev na druhé místo. Když píšu jedno, není to úplně pravda, protože koupí Resident Evil Village obdržíte hry rovnou dvě: klasický Resident Evil Village a Resident Evil Re:Verse. Oba tituly se dostaly do rukou našim recenzentům, a proto dnes víme, že větší radost budete mít z toho prvního zmíněného. Každopádně sleva ve výši 60 % v kombinaci s kultovní „tříáčkovou“ hrou se rozhodně probojovala hodně vysoko a my jsme rádi, že můžeme hráče, kteří mají hluboko do kapsy, potěšit i špičkovějším titulem. Samozřejmě Resident Evil je momentálně vlajkovou lodí série, ale ve slevě je také zbytek flotily od vývojáře CAPCOM Co., Ltd.

Plná cena:
Akce:
Po slevě:      

39,99 €
60 %
15,99 €

1. Marvel's Guardians of the Galaxy (historické slevové minimum)

Překvapeni? První místo obsadila ne tak úplně hororová hra, avšak jednoznačně nejkvalitnější titul v poměru s největší slevou. I my jsme se v naší recenzi na kultovní Marvel's Guardians of the Galaxy podívali víc zblízka a sladili jsme se s vysoce pozitivním hodnocením herní komunity na Steamu. Mezi další významný faktor, proč se o hře bavíme, jsou odpuštěné ¾ z ceny, což rozhodně není málo. Právě to je něco, co vykouzlí úsměv každému hráči, který nechce prodat svoji ledvinu, aby mohl udržet krok s cenami nových herních titulů. A jak se můžete dočíst v naší recenzi, koupí nic neztratíte, naopak hodně získáte: „Hra Marvel’s Guardians of the Galaxy není jen tak ledajakým příběhovým dobrodružstvím, jedná se totiž o vesmírný superhrdinský zážitek, na který jen tak nezapomenu…“

Plná cena:
Akce:
Po slevě:      

59,99 €
75 %
14,99 €

Souhlasíte s mým žebříčkem Top 5 slev? Co byste přidali a co vynechali? Nezapomeňte nám svůj názor napsat v komentářích, rád vám na ně s kolegy z redakce odpovíme. A samozřejmě, přeji všem děsivé období plné strachu v kruhu nejbližších.

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.