Alice: Madness Returns se opět vrátila, jednalo se o drobnou chybu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Spicy Horse Games

Minulý týden záhadně zmizela hra Alice: Madness Returns ze služby Steam, aby se nakonec bez jakéhokoliv vysvětlení na platformu opět navrátila. Podle všeho se jednalo o prostý omyl ze strany Steamu.

„Na žádost vydavatele byla Alice: Madness Returns stažena z prodeje ve službě Steam,“ uvádí se v oficiálním oznámení. American McGee, muž stojící za tímto projektem, byl stejně jako všichni ostatní mimo dění. „Pokud vím, když se pokusili odstranit Akaneiru ze služby Steam, byly odstraněny i všechny ostatní hry od Spicy Horse,“ uvedl vývojář s odkazem na herní společnost, již založil v roce 2007. Spicy Horse nakonec v roce 2016 ukončila svou činnost.
Ze služby Steam byla hra odstraněna krátce po ukončení činnosti Spicy Horse z důvodu problémů se softwarem pro řízení digitálních práv. Na platformu se vrátila v únoru letošního roku, poté zmizela a znovu se objevila bez jakéhokoliv upozornění. Z jakého důvodu se tak stalo, není jasné, nicméně McGee zjevně vyvolal reakci u Valve… má to ale štěstí.
„Jeden z našeho týmu dal omylem pokyn podpoře, aby vše vypnula, ačkoliv ve skutečnosti šlo o Akaneiro. Mylně se domníval, že na účet společnosti Mysterious Inc. byly přesunuty další hry, jako například Alice: Madness Returns,“ uvedl McGee. „Yikes.“

Ačkoliv se Alice: Madness Returns vrátila, jak se později ukázalo, ne všechny tituly od Spicy Horse měly takové štěstí. Spolu s Alenkou byl odstraněn i titul Grimm. Není však známo, zda to souvisí s incidentem s Akaneirou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn