Anime NieR Automata – úvodka 2B

Anime NieR:Automata odhaluje první ukázky

26. 9. 2022
Zdroj náhledu: @NieR_A_ANIME

Pokud na poli rozsáhlých RPG s otevřeným světem hledáte titul se skutečně kvalitním příběhem a zábavou na dlouhé desítky hodin, bude to zřejmě hra z roku 2017, NieR:Automata, která se dostane do vašeho hledáčku. Nejen to, ale především stále stabilní křivka popularity i v dnešních dnech pomohla k tomu, že byla v únoru tohoto roku oznámena anime adaptace. Nyní se konečně dozvídáme první podrobnosti kolem děje, hereckého obsazení i toho, jak moc se anime bude držet původní hry.

Anime se bude jmenovat NieR:Automata Ver 1.1a a vyjde dokonce už za pár měsíců, konkrétně v lednu roku 2023. Herní fanoušky jistě potěší, že se vrací původní hlasoví herci, kteří namluvili postavy 2B a 9S přímo ve hře. Yui Ishikawa tak bude dabovat 2B a Natsuki Hanae 9S. Hiroki Yasumoto a Kaoru Akiyama se ujmou rolí podpůrných robotů 042 a 152. Režii, produkci, design postav i hudbu mají na starosti známá jména, která se podílela na samotné hře. Keiichi Okabe pro anime složí nové skladby, ale v ukázkách se také objevuje soundtrack NieR:Automaty z roku 2017. Yoko Taro má celý projekt pevně ve svých rukou, jak jinak.

Zdroj: @NieR_A_ANIME

První ukázky byly odhaleny v rámci Aniplex Online Festu, přičemž sám Yoko Taro prozradil pár detailů. Vysvětluje, že: „NieR:Automata byl příběh, který jsme vytvořili jako hru, takže jeho zkopírováním tak, jak je, by pro anime nebyl zajímavým.“ Můžeme tedy očekávat, že samotné anime se bude do jisté míry držet příběhu hry, ale pokusí se vyšlapat si vlastní cestičku a vyplnit dějové mezery. V trailerech však můžeme vidět velké podobnosti se scénami ze hry, a tak si pro nás Yoko Taro veškeré novinky zřejmě chystá až na premiéru. Sám také dává hlavu na špalek, když se fanouškům přiznává, že to byl právě on, kdo i přes naléhání Aniplexu, aby věci zůstaly věrné své herní předloze, provedl mnoho změn. Pokud kvůli tomu bude někdo naštvaný, je to prý jeho chyba.

Zdroj: animecorner.me

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.