Apex Legends řešení problémů DDoS za pochodu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Apex Legends je velmi oblíbená free to play multiplayerová hra, která spadá do žánru battle royale. Hra má na kontě několik světových herních prvenství. Během sedmi dnů od vydání dosáhla hra 25 miliónů hráčů. Během následujícího prvního měsíce pak pokořila hranici 50 miliónů aktivních hráčů.

Hra se nicméně potýká v poslední době se stále častějšími DDoS útoky. Vývojářská společnost Respawn tvrdí, že podniká „velké kroky“ k vyřešení problémů s DDoS, které v Apex Legends přetrvávají již několik měsíců. Z celé situace jsou navíc stejně frustrovaní“ jako samotní hráči.

Respawn Entertainment bude situaci rázně řešit

Na Redditu a Twitteru se objevily

četné zprávy od hráčů, kteří tvrdí, že lidé využívají útoky DDoS k tomu, aby si zajistili neférovou výhodu. Zvyšují si tak v žebříčcích hodnocení, zatímco oběti útoků jsou ze hry vyřazovány a často v důsledku toho přicházejí o RP.

Ředitel pro komunikaci s hráči, Ryan Rigney, minulý měsíc v rámci Reddit AMA uvedl, že studio zkoumá několik možností, jak tyto obavy řešit, například uzavřít mezery, které útoky umožňují, a vylepšit nástroje pro identifikaci hráčů, kteří útoky iniciují. Rigney také řekl, že Respawn „zkoumá závažnější důsledky než jen zákazy“, a dále uvedl, že v některých případech se zvažují právní kroky.

 

Nicméně zdá se, že nakonec dochází v celé kauze k pokroku. Bezpečnostní analytik společnosti Respawn, Conor Ford, na Twitteru uvedl, že „situaci s DDoS řeší v průběhu našeho rozhovoru“ vedoucí softwarový inženýr Samy Duc. „Není to ta nejjednodušší oprava na světě, ale dělají se obrovské kroky, abychom se o to postarali. Dnes bylo mezitím zakázáno 31 zneuživatelů stínového přístupu. Jsme stejně frustrovaní jako hráči.“

Zdroj: twitter.com

Permanentní ban pro cheatery

Apex Legends se potýká s podvodníky a cheatery již delší dobu. Na konci roku 2020 dostalo 419 nejlepších hráčů ban za zneužití chyby, která jim umožňovala mlátit bronzové hráče. Díky tomu získávali tito „vykukové“ snadné RP. Aby toho nebylo málo, útoky DDoS trpí i další hry společnosti Respawn. Před několika týdny se jejich obětí staly obě hry Titanfall, které se s útoky potýkaly již v minulosti.

Zdroj: pcgamer.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn