Rainbow Six Siege – logo

Brazilci ovládli světový šampionát

27. 2. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

25. února se ve velkolepém finále Rainbow Six Siege Six Invitationals spolu utkaly brazilské esportové týmy FaZe Clan a w7m. Celý zápas byl od začátku až do konce napínavý a všichni hráči ze sebe vydali maximum. Hra byla plná intenzivních momentů a individuálních úspěchů.

Souboj mezi rodinou

Nešlo ale jen o bitvu dvou týmů, šlo také o zápas mezi sourozenci. Těsná výhra w7m nad Virtus.Pro totiž znamenala setkání dvojčat Ferreirů na pódiu. Proti sobě. Neb Thiago „Handyy“ Ferreira hraje pro FaZe Clan a jeho bratr, Felipe „nade“ Ferreira pro w7m. Jejich otec, Ivan Carlos Ferreira, se svěřil, že sledovat své syny hrát proti sobě je náročné. „Bylo by lehčí, kdyby hráli spolu.“ Oběma však fandil na stejné úrovni a na své syny je neskutečně pyšný, protože si oba plní své sny.

Celý zápas se skládal z pěti utkání – hraní na pěti jiných mapách.

První mapa

Na Oregonu, první mapě celého zápasu, se w7m teprve rozehrávali a povedlo se jim vyhrát pouze jedno kolo. FZC zmařil všechny jejich plány a nenechal protivníky ani vystřelit. Hvězdným momentem hry bylo Handyyho 12-2 KD. Klobouk dolů.

Banka – mapa číslo dva

V budově majestátní banky se w7m cítili lépe a skórovali 7-5. FaZe Clan jim tento zápas nechtěl dát zadarmo. HerdsZův (hráč w7m) ace jim ale dal lekci.

Říkal někdo comeback?

Ve třetím kole naopak za vyučenou dostali w7m. Když už se pomalu blížili k výhře v zápase s vedením 5-0, FZC se sebrali a ukázali všem, jak vypadá comeback. Obrana jim dala druhý dech a zápas uzavřeli s výhrou 7-5. Stav finále tedy je 2:1 pro FaZe.

Ještě ne, brácho

Kdyby FaZe na čtvrté mapě Border vyhráli, odnesli by si domů trofej a 1 milion dolarů. Ovšem promyšlená a soustředěná hra býků (přezdívka pro w7m kvůli jejich loga) jim překazila rychlou výhru. Býci ovládli Border a s perfektním clutchem od Felipe „nade“ Ferreiry vyhráli 7-4. Celkový stav se tedy mění na 2:2 a o všem rozhodne poslední zápas.

Velkolepé finále

O historii Rainbow Six Siege se rozhodovalo na mapě Laboratoří Nighthaven. FaZe Clan už byl jedno kolo od vítězství se skórem 6-1, vtom se ale w7m dali dohromady a do snahy o comeback dali vše. A povedlo se. Po napínavém a bezchybném prodloužení otočili výsledek na 8:6 a konečným stavem finále je 3:2. W7m tak vyhráli světový šampionát a domů si kromě trofeje a slávy odnáší i jeden milion dolarů.


Novinku pro Gaming Professors napsala Vanessa Burdychová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.