Retrohraní

Risen – Cover

Risen – minulost opět povstala

V roce 2009 spatřilo světlo světa RPG Risen od německého studia Piranha Bytes, fanoušky označované jako nový Gothic. Letos v lednu se titul dočkal vydání na PlayStation, nový Xbox a Nintendo Switch.

18. 7. 2023
Gothic 1 AA

Gothic 1 – zrození legendární série

Dne 15. března roku 2001 vydává německá společnost Piranha Bytes singleplayerové RPG Gothic. Nikdo v té době patrně netušil, že se jednalo o první díl z legendární herní série. Na první pohled však bylo zřejmé, že se nejedná o tradiční hru.

17. 6. 2023
Ve stínu havrana- ve Městě

Ve stínu havrana – podivné dobrodružství mnicha

Ve stínu havrana představuje dobrodružnou adventuru z roku 1999 postavenou na komických, až groteskních situacích podpořených žánrově odpovídající kreslenou grafikou. Vývojářem této hry je slovenské studio Rainbow Rhino a vydána byla českou firmou CINEMAX, s.

25. 3. 2023
UFO Aftershock

UFO: Aftershock – povstání proti emzákům začíná

Země je zpustošena. Všude jsou mutanti a mimozemští nepřátelé, a tak se lidstvo rozhodlo, že už nebude jenom přežívat, ale je na čase znovuzískat rodnou hroudu. UFO: Aftershock vyšlo v roce 2005, dva roky po UFO: Aftermath, a ačkoliv já se stále řadím spíš mezi odpůrce série než její příznivce, je nutno podotknout, že Altar […]

17. 5. 2022
Icewind Dale Enhanced Edition intro

Icewind Dale: Enhanced Edition

V krčmě, která se nachází ve městě Easthaven (Východní Přístav), se právě usadila parta dobrodruhů, jejichž členové si vypráví roztodivné příběhy a probírají plány do budoucna.

5. 5. 2022
UFO Aftermath - Cover

Už je to 19 let, co byla Země ubráněna ve hře UFO: Aftermath

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná Země uvítala hru jménem UFO: Aftermath, kterou vytvořilo známé české studio Altar Interactive. Pokud jste z té mladší generace a toto studio vám nic neříká, tak dnes je součástí českého Bohemia Interactive a i v dnešní době přichází se skvělými hrami, jako je před pár […]

27. 4. 2022

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.