Battlefield 2024 titulka

Battlefield 2042 odložen na listopad

16. 9. 2021
Zdroj náhledu: EA

Podle středečního tweetu na oficiální stránce série se vydání očekávaného nového dílu Battlefield 2042 posouvá až na 19. listopadu tohoto roku. Původně měl Battlefield vyjít již 22. října, tedy před svým konkurentem Call of Duty: Vanguard. Řada fanoušků je zklamaných, DICE se však odvolává na stále pokračující problém světové pandemie covid-19, která neumožnila týmu pracovat pospolu. Podepsán je pod zprávou generální manažer DICE, Oskar Gabrielson.

Zdroj: EA

Série Battlefield patří k těm nejoblíbenějším, co se válečných FPS týče. Její těžiště spočívá již nějakou dobu v multiplayeru, nový Battlefield 2042 tak vůbec nebude mít kampaň pro jednoho hráče. Podobně nemělo singleplayerovou kampaň pár let nazpět ani Call of Duty: Black Ops 4, naopak Call of Duty: Vanguard tuto kampaň mít bude. Snad bude ve hře alespoň základní tutoriál, jehož roli v těchto střílečkách někdy kampaň přebírá. Tak tomu bylo například v Star Wars: Battlefront (2015).

Později v měsíci bychom se měli dozvědět i více informací k chystané otevřené betě.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.