BBQ Simulator The Squad – úvodka

BBQ Simulator: The Squad – grilovačka, co má bugy

12. 2. 2023
Zdroj náhledu: CubeCube Sports Ltd.

Léto pro mě osobně není spojené pouze s bikinami, zvýšenou aktivitou otravného hmyzu, neustálým pocením – obzvláště pokud se oblékáte do černé – či s dalšími typickými radovánkami, jako je táboření, opalování, koupaliště, dovolené a tak dále. Léto je také časem pro zahradní grilovačky. S velkými plány však přichází velká zodpovědnost. Grilování není jen o tom, dobře se nadlábnout, ale vyžaduje obrovské množství příprav. Pokud vás děsí vidina vyjít ven, komunikovat s dalšími lidmi mimo Discord v reálném světě a nechcete své tělo vystavit slunečnímu záření, BBQ Simulator: The Squad se vám pokusí nahradit jednu z nejoblíbenějších letních aktivit, aniž byste opustili bezpečí klimatizovaného pokoje.

Když máš hlad, nejsi to ty

Ve hře BBQ Simulator: The Squad musíte dostatečně nasytit účastníky grilovací párty, než začnou šilhat hlady. Titul si můžete zahrát samostatně nebo využít možnost kooperativního režimu, který je určen až sedmi dalším hráčům. Hodiny tikají, v břiše nám kručí a mžitky se dělají před našima očima. Kdo si zavčas nedá kousek šťavnatého steaku, žebírek či křidélek, ten to má spočítané. I když se nikdo z vás nemůže měřit s tím největším mistrem rozpálených grilů, Spongebobem v kalhotách, který dokonce zvládne grilovat i pod mořskou hladinou, musíte se pochlapit a své maso bránit před nepříjemnými klimatickými podmínkami, jako je sníh či déšť, ale ani bzučivý hmyz vám i vašemu masu nedá pokoj.

Zatímco jeden z vás obstará gril, zbytek osazenstva může například prostřít stůl, zahrát si fotbálek, posekat trávník, připravit další ingredience a přílohy nebo použít obracečku jako regulérní zbraň. Spongebob sice umí grilovat pod vodou, ale vy budete grilovat ve vesmíru, na ulici, na bitevním poli, v rychlém občerstvení a na dalších netradičních místech, protože proč sakra ne. BBQ Simulator: The Squad nabízí celou řadu různých map, které se sice liší svým prostředím a scénářem, ale výsledek bude vždy stejný – ugriluj tolik a tolik párků, mas či jiných pochutin k nasycení hladového krku. Ať už se tedy pokusíte nakrmit kawaii anime slečnu, bezdomovce, agresivního ruského medvěda, hordy zombíků, či třeba gorilí mládě, čeká vás opakování těch stále stejných aktivit pořád dokola.

Záměr, nebo nedbalost?

V BBQ Simulator: The Squad si každý hráč musí hlídat tři aspekty – hlad, únavu a stav močového měchýře. U prvních dvou asi nemusím zmiňovat, že jakmile máte hlad, jdete se najíst, a jakmile jste unavení, jdete si na chvíli hodit šlofíka. Třetí parametr je zřejmě jeden z těch hlavních důvodů, proč má titul tolik pozitivních reakcí. Stačí do sebe kopnout tři lahvová piva a už se vám spustí zlatý déšť. Největší „sranda“ je tedy močit jeden na druhého, močit na grilované maso a dodat mu tak trochu šmrnc, močit na koření, močit na psa, močit na zombíky a zkrátka močit na úplně všechno. Kromě toho vás jistě bude bavit zapalovat své spoluhráče nebo jim házet nože přímo do hrudníku a tím je na chvíli omráčit. Skutečně impozantní způsob trávení volných chvil s dalšími formami lidského života, protože v singleplayeru budete částečně ochuzeni o tuto skvostnou interakci.

Celkový stav hry mě nutí se zamyslet, zda si s ní vývojáři záměrně nedali práci a nechali v ní hromadu bugů, nebo se místo toho raději zaměřili na prosby hráčů, aby šla zapálit i lahev piva, místo odstranění levitujících věcí, zlepšení animací či častých záseků… očividně každý máme jinak nastavené priority. Žíly vám brzy začnou trhat i všudypřítomné cooldowny na každou jednu věc, omáčku, koření či potravinu, kterou vezmete do rukou (tedy která vám bude levitovat před rukou). Dokážete si představit, jak moc je tato mechanika otravná při hře ve více lidech, když každý z vás potřebuje použít sůl, ale pokaždé musíte minutu čekat? Nemluvě o někdy až titěrném či překrývajícím se textu například v požadavcích na marinování. Text často nejde vůbec přečíst, jak moc je malý, a ještě častěji se překrývá s jiným nebo se ztrácí v textuře.

Dětinský humor

Při pohledu na závěrečné hodnocení můžete namítat, že BBQ Simulator: The Squad je mezi hráči oblíbeným titulem, ale já vám ho zkrátka nemohu doporučit a hned vám řeknu proč. BBQ Simulator: The Squad je ze začátku zábavný simulátor zahradní grilovačky, u nějž si zejména v partě dalších hráčů budete užívat, že ostatní můžete mlátit obracečkou, podpalovat, močit na ně, házet po nich nože, spát pod vodou ve vaně nebo je pravým zvedákem poslat k zemi v ringu. Po pár minutách vás tento lehce dětinský humor přejde a začnete se věnovat pravé náplni hry, grilování. Budete marinovat, kořenit a dochucovat několik druhů jídel a udržovat stálý plamen pro rychlé opékání… pořád to bude svým způsobem zábava.

Jenže po pár dalších momentech přijde drsné vystřízlivění a uvědomění si hrozného stavu hry. V BBQ Simulator: The Squad je fyzika naprosto otřesná, hromada věcí si jen tak levituje v prostoru, začnete si všímat grafických nedokonalostí i toho, že ani tolik potřebná animace pro uchopení předmětů není správně provedena. Při otáčení si váš avatar vyloženě vykrucuje celé zápěstí a mohla bych jmenovat další příklady toho, jak moc je tato hra zabugovaná. Ano, BBQ Simulator: The Squad je v prvních minutách skutečně zábavný, ale jakmile si začnete všímat jeho nedokonalostí, už v něm v podstatě nemáte co dalšího dělat. Za mě bohužel titul nemohu doporučit, protože na trhu je hromada jiných a lépe zpracovaných kooperačních her. Opravdu jsem se snažila na hře najít více pozitiv, zkoušela jsem různé mapy s různými scénáři, ale ty vždy vedly k tomu samého a repetitivnímu výsledku. Kvůli tomu jsem u grilování strávila více času, než bych sama chtěla, ale díky tomu se ve svém hodnocení můžu stoprocentně utvrdit.

BBQ Simulator: The Squad je střelená zábava pro jednoho až osm hráčů, kteří zřejmě nevědí, jak lépe trávit svůj volný čas. První dojmy ze hry jsou veskrze pozitivní a titul vás zaujme hned celou řadou krapítek dětinsky vtipných aktivit, ale funguje to. Marinování a grilování vás zabaví na dalších pár minut, ale po vystřízlivění si však uvědomíte špatný stav hry a dojde vám, že žádný další obsah už zde není. Nebojte se, moc dobře si uvědomuji, že jde o hru, která se spíše než o solidní gameplay snaží o troll, ale to není žádná omluva tolika negativ. Nerada hry nedoporučuji, protože věřím, že každá má nějaké své kouzlo, ale v tomto případě nelze hodnotit jinak.

Klady
 • kooperace s více lidmi
 • zpočátku se občas zasmějete
Zápory
 • zpropadené cooldowny
 • spousty bugů
 • grafické zpracování
 • animace
 • repetitivnost
 • otravné úkoly
 • nudný singleplayer
 • špatně čitelné požadavky a překrývající se text
 • zábava tak na pět minut
Platforma PC
 • Datum vydání 25.05.2022
 • 0.0

  Nedoporučujeme

  Nikola Erlebachová

  Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.