Factorio - pece

Česká hra Factorio prodala do konce roku 2022 celkem tři a půl milionu kopií

1. 1. 2023
 

Rok 2022 je definitivně za námi, a tak nezbývá nic jiného než za ním udělat tlustou čáru a začít sčítat úspěchy a neúspěchy. Jeden úspěch si zapíše i česká hra Factorio, která překonala další milník v počtu prodaných kopií. Zatímco v únoru prodalo Factorio něco kolem tří milionů kopií, o 10 měsíců později se toto číslo vyšplhalo na 3,5 milionu. O úspěchu informovali vývojáři na svém blogu. Každý rok hra konzistentně prodala přibližně 500 000 nových kopií.

Vývojáři rovněž zveřejnili statistiky u verze pro Nintendo Switch, která vyšla v říjnu letošního roku. Za přibližně dva měsíce dokázalo Factorio prodat 40 000 kopií, přičemž 40 % prodejů pochází z Japonska, kde je titul velmi úspěšný a populární.

Kromě toho se chystá i několik vylepšení, jako je plná podpora klávesnice a myši u verze pro Nintendo Switch či další vylepšování podpory gamepadů. Více informací a statistik naleznete na oficiálních stránkách vývojářů.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.